Facebook
Promotraffic – marketing internetowy, pozycjonowanie stron wwww
Fundusze unijne
+48 512 044 729
PL EN

13 darmowych raportów niestandardowych Google Analytics

13 darmowych raportów niestandardowych Google Analytics

Krystian Kucharski
Performance Director / Członek Zarządu
12 października 2017
Kategorie: Analityka , PPC
7 0 5 min

Google Analytics przedstawia wiele gotowych raportów, które podzielone zostały na kategorie, takie jak „Pozyskiwanie”, „Zachowanie” czy „Odbiorcy”. Przedstawia w ten sposób kim dokładnie jest nasz użytkownik i jaka jest idealna persona dla naszej witryny internetowej. Nie zawsze jednak gotowe widoki są wystarczające, by dokonać satysfakcjonujących analiz. W takich sytuacjach użytkownicy powinni skorzystać z raportów niestandardowych, które tworzy się samodzielnie. 

Dobrze przemyślany i skonstruowany raport to podstawa sukcesu

Google Analytics oferuje wiele gotowych i niezwykle przydatnych zestawień raportów. Jeśli jednak chcemy dokonać dogłębnej analizy, powinniśmy stworzyć własny raport, tak aby obserwowanie kluczowych wskaźników efektywności stało się znacznie wygodniejsze. Amerykańska pionierka informatyki Grace Hopper powiedziała kiedyś, iż „jeden precyzyjny pomiar jest wart tyle, co opinie tysiąca ekspertów”. Dlatego w pierwszej kolejności musimy dokładnie wiedzieć, co chcemy zmierzyć.

Liczby nigdy nie kłamią. Stała weryfikacja osiąganych wyników w Google Analytics może być podstawą naszego sukcesu, a pomoc w jego osiągnięciu mogą nam przynieść dobrze przemyślane i skonstruowane raporty. John Wanamaker już ponad 100 lat temu zauważył, że „połowa pieniędzy wydanych na reklamę zostaje zmarnowana. Problem w tym, że nigdy nie wiadomo, która to połowa”. Google Analytics pokazuje jednak, że nie ma rzeczy niemożliwych. Narzędzie to przynosi znaczące oszczędności, niweluje i weryfikuje wspomniane straty, to dzięki niemu możemy wyciągnąć odpowiednie wnioski, wiedząc dokładnie co powinniśmy mierzyć, definiując ostatecznie raport niestandardowy dostosowany do indywidualnego projektu i jego celu.

Samodzielnie skonfiguruj raport niestandardowy

Zapewne korzystasz z metryk zawartych w wielu standardowych raportach i przeskakujesz między nimi, tak aby wyciągnąć najbardziej istotne informacje.

Z biegiem czasu standardowe raporty udostępnione w panelu Google Analytics stają się niewystarczające, a ich pozostała część wypełniona jest nierelewantnymi danymi często utrudniającymi analizę. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest samodzielne skonfigurowanie odpowiedniego raportu niestandardowego, który w prosty sposób umożliwia dostęp do wszystkich niezbędnych danych, jednocześnie pozwalając oszczędzić znaczną ilość czasu.

Raporty niestandardowe dają nam możliwość podjęcia decyzji strategicznych. Dzięki określeniu źródeł wartościowego ruchu możemy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakie działania marketingowe należy inwestować więcej środków. Na podstawie harmonogramów dni, godzin i miesięcy z największą efektywnością możemy wysyłać mailingi o odpowiedniej porze lub wyświetlać reklamy tylko w kluczowych momentach. Raporty ze słowami kluczowymi w różnych modelach atrybucji z największymi przychodami oraz z wysokim współczynnikiem konwersji, pomagają nam ustalić, jakie produkty warto promować i na jakie słowa kluczowe kierować reklamy.

Sprawdź nasze raporty niestandardowe w Google Analytics

Będąc zalogowanym do Google Analytics, kliknij w poniższe linki. W ten szybki sposób otrzymasz dostęp do utworzonych przez nas raportów. Każdy przedstawiony poniżej raport można skopiować do własnego konta Google Analytics przy użyciu zamieszczonych linków do szablonu z raportem:

1. Raport efektywności źródeł ruchu z którego poznamy te źródła w które warto inwestować – https://goo.gl/iqyEzZ

2017-10-09_12-00-11
2. Raport efektywności stron witryny ukazujący, które strony stanowią wzór dla serwisu – https://goo.gl/Wa87oW

2017-10-09_11-57-08 (2)

3. Harmonogram godzin oraz dni tygodnia przedstawiający czas, w którym warto uruchomić kampanię Adwords lub działania z zakresu social – https://goo.gl/CRNsA4

2017-10-09_12-01-15
4. O sesjach i odwiedzających, z którego poznamy najbardziej jakościowy ruch na stronie – https://goo.gl/A3hWeN

2017-10-09_12-04-21
5. Podsumowanie konwersji w kontekście słowa kluczowego, przeglądarki, urządzeń, regionu oraz kampanii – https://goo.gl/L4Aqwi

2017-10-09_12-07-42

2017-10-09_12-08-52

6. Raport dla kampanii Google AdWords z podziałem na kampanie, grupy reklam i słowa kluczowe – https://goo.gl/L4Aqwi

2017-10-09_12-10-44
7. Szybkość witryny na poszczególnych urządzeniach – https://goo.gl/KH7mS4

2017-10-09_12-15-19

8. Konwersja wg dni i godzin na podstawie tabeli przestawnej, którą wybieramy w prawym górnym rogu. Na podstawie tabeli z głównym danych możemy przeanalizować ilość transakcji oraz przychodów w wybranej godzinie danego dnia – https://goo.gl/DLjXpy

2017-10-09_12-15-20

9. Konwersyjność na podstawie szybkości witryny. Raport, który pomaga znaleźć wolno ładujące się strony serwisu – https://goo.gl/ahgWyw

2017-10-09_12-17-47
10. Raport efektywności miesięcznej uwzględniający główne KPI w e-commerce tj. Transakcje, Przychody, Śr. Wartość zamówienia - https://goo.gl/Sn1bqy

2017-10-09_15-05-00

11. Zachowanie użytkowników w poszczególnych miastach - https://goo.gl/uYQ4xE

2017-10-09_15-05-01
12. Działania na stronie w poszczególnych dniach - https://goo.gl/A1xEup

2017-10-09_15-05-02
13. Kim jest nasza persona -  https://goo.gl/NTQhpv

2017-10-09_15-05-02 (1)

 • Robert

  Niestety większość linków nie działa tzn. nie można zaimportować raportów do GA bo wywala błąd bezpieczeństwa.

  • http://www.wideprint.pl/ P6.pl
   • http://www.promotraffic.pl Klaudia Raczek – PromoTraffic

    Sprawdzaliśmy to – u nas w każdym z linków pojawia się okno logowania do GA. Z tego, co widzę w okienku na screenie, to problem jest z danymi do logowania się właśnie. Postaramy się dowiedzieć o co dokładnie chodzi. :-)

   • Krystian Kucharski

    Cześć. Dzięki za informacje. Sprawdzaliśmy wszystko – na części komputerów działa, ale ta druga część faktycznie przedstawia błąd przedstawiony przez Ciebie na screenie. Podmieniliśmy linki ze skraczacza bit.ly na goo.gl i powinno wszystko działać prawidłowo :)

  • Krystian Kucharski

   Cześć. Dzięki za informacje. Sprawdzaliśmy wszystko – na części komputerów działa, ale ta druga część faktycznie przedstawia błąd. Podmieniliśmy linki ze skraczacza bit.ly na goo.gl i powinno wszystko działać prawidłowo :)

 • Olaf Baranowski

  Hej,

  interesuje mnie ostatni 13 raport: https://goo.gl/o5YJMp – niestety jest ten sam link co do raportu 12 – podeślijcie mi poprawny: olaf.baranowski@gmail.com

 • Maciej Bednarski

  te linki sa strasznie wymieszane. Np. dla KIM JEST NASZA PRESONA pokazuje się raport „Działania na stronie w poszczególnych dniach”. W sumie pobrałem może ze dwa raporty, które okazały się być tymi „właściwymi”

Popularne wpisy

Sorry. No data so far.

Szkolenia

Poznaj Google Analytics i Google AdWords w jeden dzień!

 

Marketing w Internecie to branża, w której niezbędna jest umiejętność prawidłowej analizy danych dostępnych w Google Analytics oraz znajomość najpopularniejszego systemu reklamowego – AdWords.

 

Dzięki naszemu jednodniowemu szkoleniu poznasz wszystkie informacje niezbędne do swobodnego poruszania się po obu tych platformach.