FreshMail.pl
  • 0
  • 5 min
  Napisane przez
  Krzysztof Krzeczowski

  Często zdarza się, że klient naszej firmy posiada już wizytówkę w mapach Google, czasem nawet o tym nie wiedząc. Co w tej sytuacji zrobić?

  Najlepiej zalogować się do Google Moja Firma i podobnie, jak w przypadku tworzenia nowej wizytówki, kliknąć przycisk „Utwórz stronę” znajdujący się po prawej.

  Następnie należy wybrać typ firmy:

  Gdy w wyszukiwarce znajdziemy już wizytówkę, która nas interesuje, po kliknięciu na nią pojawi się komunikat:

  Oznacza to, że wizytówka posiada już właściciela i jest ona zweryfikowana. Nie pozostaje nam nic innego, jak np. zapytać klienta, czy ma dostęp do wizytówki i czy może nam udzielić dostępu. Jeśli nie ma takiej możliwości – musimy poprosić o uprawnienia klikając w niebieskie pole.

  Zostaniemy w ten sposób przeniesieni do formularza wizytówek, który musimy wypełnić. Zaznaczmy pola w następujący sposób:

  Następnie wypełniamy resztę pół w formularzu i klikamy „Prześlij”.

  Wypełniony formularz zostanie przetworzony przez system i przesłany do Właściciela wizytówki, który otrzyma powiadomienie wiadomością mailową.

  Czasami zdarza się, że pomimo wypełnienia formularza wciąż nie możemy zarządzać pożądaną wizytówką. Co wtedy? Pozostaje nam skontaktowanie się z pracownikami Google poprzez forum lub telefonicznie.

  Inaczej sprawa wygląda, gdy klient posiada wizytówkę, ale nie jest ona zweryfikowana. W tym przypadku po kliknięciu przycisku „poproś o uprawnienia administratora” dostaniemy możliwość jej zweryfikowana. Następnie wybieramy opcję „zweryfikuj firmę później” w celu administracji i uzupełnienia wizytówki.

   

   

  Napisane przez
  Krzysztof Krzeczowski

  Dodaj komentarz

  Bądź pierwszy!

  Powiadom o
  avatar
  wpDiscuz

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną od Promotraffic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-415), ul. Wadowicka 8a (dalej: „Promotraffic”) dotyczących produktów i usług Promotraffic zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. oświadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 1219 z późn. zm.). Zapoznałem/zapoznałam się z klauzulą informacyjną. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych przez Promotraffic.

  FreshMail.pl
   

  FreshMail.pl