• e-commerce
 • mobile
 • SEO
 • UX
PromoTraffic
Napisane przez
PromoTraffic

Z EMC Instytut Medyczny SA, największym w Polsce właścicielem szpitali i przychodni na rynku prywatnych usług medycznych, współpracujemy od  czerwca 2016 roku. Dzięki naszym działaniom udało się odzyskać dla strony emc-sa.pl 80% ruchu, utraconego w efekcie niekorzystnych zmian strony.

Kim jest Klient?

EMC Instytut Medyczny SA istnieje na rynku usług medycznych już od 16 lat. Z jednego szpitala we Wrocławiu firma urosła do bardzo dużych rozmiarów. Obecnie jest notowaną na warszawskiej giełdzie ogólnopolską grupą szpitali i przychodni, które swoją opieką obejmują mieszkańców województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.

Czas trwania

W tym wpisie podsumowujemy efekty współpracy z okresu czerwiec–listopad 2016.

Cele współpracy

Firma EMC, zanim powierzyła nam prowadzenie działań, zmieniła strukturę oraz wersję graficzną witryny emc-sa.pl.  Modyfikacje te negatywnie wpłynęły na widoczność strony, co przełożyło się na znacznie mniejszy ruch organiczny.
emc-promotraffic.png
promotraffic-emc.png
Dlatego też, w momencie podjęcia współpracy podjęliśmy działania mające na celu:
 •  Odzyskanie utraconego na stronie ruchu,
 •  Zwiększenie zaufania i popularyzacji witryny w wynikach wyszukiwania,
 • Zwiększenie ruchu na stronie.

 

Podjęte działania

Aby zrealizować wcześniej założone cele przeprowadziliśmy następujące działania:
 1. Audyt SEO, czyli szczegółowa analiza strony pod kątem wytycznych wyszukiwarki Google, ze szczególnym uwzględnieniem rozbudowy contentowej strony.
 2. Stworzenie matrycy przekierowań z nieistniejących adresów na podobne strony w obrębie witryny. Przekierowania wykonywane są w celu odzyskania utraconego ruchu na stronie.
 3. Miesięczne publikacje tematyczne na niezależnych blogach, portalach oraz serwisach tematycznych, a także ogólnoinformacyjnych.
 4. Analiza dotychczasowego profilu linków.
 5. Stworzenie pliku disavow, mającego na celu usunięcie linków przychodzących na stronę, a w konsekwencji zapewnienie ochrony witryny przed negatywnym wpływem spamerskich linków.
 6. Dokładna analiza linków konkurencji w celu wykorzystania wartościowych łączy w procesie pozycjonowania.
 7. Pozyskiwanie linków z innych wartościowych, powiązanych tematycznie stron, m.in. poprzez kontakt z partnerami, serwisy społecznościowe, blogi tematyczne, tworzenie tematycznych mikroblogów wspierających itp.

Efekty działań

Realizowane przez nas działania przyniosły rezultaty w postaci odzyskania utraconego ruchu na stronie.
emc1.png
emc2.png
Od momentu współpracy różnica w spadku ruchu wyniosła 37,63%. Nasze działania zniwelowały tę różnice do 9,30%.  Zmiana ta, to blisko 80% ruchu, który udało nam się odzyskać. Dodatkowo witryna stale zyskuje większą widoczność w wynikach wyszukiwania.
emc3.png
Witryna wciąż jest w trakcie wdrażania zalecanych przez nas uwag w Audycie SEO oraz rozbudowy contentowej.
PromoTraffic
Napisane przez
PromoTraffic