Home Blog Dlaczego warto reklamować się na TikToku?

Dlaczego warto reklamować się na TikToku?

W dzisiejszym świecie reklamy, gdzie uwaga użytkowników jest krótkotrwała, a konkurencja ogromna, znalezienie skutecznych kanałów reklamowych jest kluczowe dla sukcesu marketingowego. Wśród różnorodnych platform społecznościowych, TikTok stał się dynamicznym graczem, który oferuje nie tylko rozrywkę, ale również znaczący potencjał dla reklamodawców. Zastanawiasz się, dlaczego warto reklamować się na TikToku? Przyjrzyjmy się kilku kluczowym aspektom tej platformy, które sprawiają, że TikTok Ads ma ogromny potencjał reklamowy.

Z artykułu dowiesz się:

TikTok jest znany z krótkich, dynamicznych filmików, przyciągających uwagę użytkowników w sposób, jakiego nie dokonała żadna inna platforma. Liczba osób, która korzysta z tej aplikacji, wciąż rośnie i obecnie używa jej już ponad miliard ludzi na całym świecie. 

Średni czas spędzony na TikToku przez użytkownika jest znacznie dłuższy niż na pozostałych platformach, a kreacje reklamowe są mniej inwazyjne i chętniej oglądane. To wszystko sprawia, że TikTok daje reklamodawcom ogromne możliwości dotarcia do swojej grupy docelowej wraz z dużym prawdopodobieństwem zainteresowania reklamą i osiągnięciem zamierzonego celu biznesowego. 

Jakie konta reklamowe wyróżniamy na TikToku?

TikTok oferuje dwa rodzaje kont reklamowych: konto aukcyjne oraz konto rezerwacyjne. 

Warto zaznaczyć, że TikTok daje możliwość także reklamowania bez posiadania konta organicznego. 

Konto aukcyjne

Konto aukcyjne na TikToku to rodzaj konta reklamowego, które umożliwia marketerom korzystanie z platformy TikTok Ads i uczestniczenie w aukcjach reklamowych. W uproszczeniu proces aukcyjny na TikToku działa podobnie jak w innych platformach reklamowych, takich jak Meta Ads czy Google Ads.

Kiedy reklamodawca decyduje się na uruchomienie kampanii na TikToku, korzystając z konta aukcyjnego, jest ona umieszczana w puli reklam, która bierze udział w aukcji o wyświetlenie reklamy. 

Konto rezerwacyjne

Konto rezerwacyjne na TikToku to opcja dla reklamodawców o bardzo dużych budżetach mediowych, którzy chcą wykupić określony udział w wyświetlaniu się poza systemem aukcyjnym na aplikacji TikTok. Aby utworzyć konto rezerwacyjne, należy skontaktować się działam handlowym TikToka. 

Model rezerwacyjny

Jakie cele możemy ustawić w kampaniach TikTok Ads?

TikTok Ads oferuje szeroki zakres celów reklamowych, które można dopasować do strategii marketingowych i celów biznesowych reklamodawców. Rozróżniamy podział na działania takie jak: budowanie świadomości, rozważanie, czy konwersje. Cele reklamowe dostępne na TikTok Ads to:

Jaki są dostępne opcje targetowania na TikTok Ads?

TikTok Ads oferuje różnorodne opcje targetowania, które pozwalają reklamodawcom precyzyjnie dotrzeć do swojej docelowej grupy odbiorców. Poniżej przedstawiam kilka głównych opcji targetowania dostępnych na platformie TikTok Ads:

Dla bardziej zaawansowanych istnieje także opcja, podobnie jak w Meta Ads – tworzenia niestandardowych grup odbiorców w oparciu o piksela oraz uwzględnianie wykluczeń.  

Jakie formaty reklamowe są dostępne na TikToku?

TikTok jako podstawowy format reklamowy wyróżnia pojedynczy film. Na niektórych celach reklamowych takich jak np.: ruch dostępne są także inne kreacje takie jak: pojedynczy obraz lub karuzela.

TikTok Ads daje niesamowite możliwości ulepszenia kreacji reklamowych, tak aby były jeszcze bardziej atrakcyjne dla odbiorców. Oto kilka przykładów funkcji, z których możemy korzystać przy tworzeniu reklamy:

Analityka na TikToku

TikTok oferuje rozbudowane narzędzie analityczne umożliwiające nie tylko śledzenie skuteczności kampanii reklamowych i poznawania grupy docelowej, ale także jest to miejsce, w którym możemy szukać inspiracji do reklam. 

Możemy z łatwością tworzyć raporty z gotowych szablonów lub dopasować je do swoich potrzeb. Dodatkową opcją, która także ułatwia analitykę na Tik Toku, to dostępność spojrzenia na wyniki z perspektywy różnych modeli atrybucji. 

Sam temat analityki na Tik Toku to bardzo rozbudowane zagadnienie. Narzędzie oprócz raportów niestandardowych (co jest dostępne w wielu narzędziach reklamowych) posiada też ciekawe zestawienia związane z inspirującymi treściami, jak również dzieli się obserwacjami na temat odbiorców, komentarzy czy filmów.

Z pewnością o tych funkcjonalnościach można by się rozpisać, jednak zostawię tą tematykę na osobną część artykułu. 

Jak widać, inwestowanie w reklamy na Tik Toku daje wiele korzyści i danych o użytkownikach. Jest to narzędzie, które mocno skupia się na rozwijaniu wizerunku marki oraz na interakcji z użytkownikami. Z pewnością jest to medium mocno nieszablonowe, które zachęca do zupełnie nietuzinkowych rozwiązań kreatywnych.

Udostępnij wpis jako PROtip

Porozmawiajmy

Opowiedz nam o swojej marce

Grzegorz
Maliszewski

HEAD OF BUSINESS DEVELOPMENT

tel. +48 577 997 701

e-mail g.maliszewski@promotraffic.pl

PromoTraffic to przede wszystkim wysoki standard obsługi. Jest to agencja, która podchodzi do zagadnienia marketingu w sposób kompleksowy.

Przeprowadzane przez PromoTraffic kampanie są kluczowe dla naszego biznesu. Razem skutecznie realizujemy je na ponad 20 rynkach.

Zaufaj jakości PRO

Ponad 11 lat doświadczenia, nieustanny #PROgress i sukcesy naszych Klientów.