Home Strategia digital marketingowa marki

Strategia digital marketingowa marki

Strategia marki? Komunikacji? A może strategia digital marketingu? Czego tak naprawdę potrzebuje Twoja marka? Dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe jasno wskazuje, że strategia marki bez odpowiednio zaplanowanej komunikacji oraz dobranych kanałów w digitalu nie odpowiada już na obecne wyzwania rynku.

Odpowiedzią na to jest kompleksowa strategia digital marketingowa marki, która łączy w sobie najważniejsze elementy pozycjonujące markę, wytyczne komunikacyjne, kanały komunikacji oraz plan działań w digitalu, pozwalający na precyzyjne dotarcie do grupy docelowej.

Dlaczego strategia digital marketingowa marki?

1

Marka, która się wyróżnia

Buduje z klientem prawdziwą relację, odpowiada na jego potrzeby oraz wyzwania. 

2

Marka, która prowadzi spójną komunikację

Wie, co chce komunikować i jest w tym autentyczna.

3

Marka, która wie, gdzie się komunikować

Zna swoją grupę docelową, wie nie tylko jak budować z nią komunikację, ale również gdzie jej szukać, nawet jeśli ścieżka użytkownika jest mocno rozproszona.

Jak pracujemy nad strategią digital marketingową Twojej marki?

Etap badawczy

Przeprowadzamy badania i analizy otoczenia rynkowego oraz grupy docelowej, po to by zdefiniować kierunki rozwojowe dla marki.

Etap strategiczny

Spotykamy się z Twoim zespołem, by omówić zgromadzone wnioski oraz propozycje, które staną się fundamentem marki. Na warsztacie strategicznym rozmawiamy o wszystkich aspektach Twojej marki, które będą mieć wpływ na ostateczną tożsamość marki oraz jej pozycjonowanie w oczach konsumentów. 

Plan strategiczny i kreacja

To etap, w którym nasz zespół strategiczno-kreatywny opracowuje kompleksową strategię działań – począwszy od koncepcji wizualnej, przez działania w wybranych kanałach, aż po kluczowe przekazy oraz harmonogram wdrożeń na kolejne tygodnie.

Wdrażanie strategii i monitorowanie efektów

Po akceptacji założeń strategicznych oraz planu komunikacji przechodzimy do wdrożenia pod czujnym okiem dedykowanego stratega. Dzięki temu specjalista czuwa nad jakością, a zespół może się skupić na realizacji.

Zobacz,
jak możemy Ci pomóc

Planowanie działań marketingowych powinno absolutnie zawsze wynikać ze strategii marki – tego, jak chce być odbierana przez odbiorców i co zamierza przekazać. Współcześni użytkownicy są coraz bardziej wymagający, dlatego, aby brand mógł się rozwijać, marka musi się wyróżniać i budować relacje z grupą odbiorców.

Klienci o współpracy z nami

W dzisiejszych czasach obecność marki w Internecie jest bardzo ważna. Jednak działania tam podejmowane muszą być poprzedzone odpowiednią analizą i zrozumieniem zachowań konsumentów. Wraz ze współpracą z PromoTraffic w wielu obszarach zwiększyliśmy jakość naszej obecności w sieci. PromoTraffic pomaga nam w codziennych działaniach performance i SEO, zapewniając dobre i realne efekty. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy. Nasze kampanie dzięki nim są efektywne, a ich reakcja na potencjalne problemy szybka.

Współpraca z firmą PromoTraffic jest dla nas bardzo pozytywnym doświadczeniem. Profesjonalizm i zaangażowanie zespołu są niezwykle imponujące. Dzięki ich pomocy udało nam się zwiększyć ruch na stronie internetowej oraz zwiększyć sprzedaż. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów, jakie osiągnęliśmy dzięki współpracy z PromoTraffic. Polecamy ich usługi każdemu, kto chce poprawić widoczność swojej strony w sieci.”

PromoTraffic to przede wszystkim wysoki standard obsługi. Jest to agencja, która podchodzi do zagadnienia marketingu w sposób kompleksowy.
Zespół, z którym mamy przyjemność współpracować to młodzi i pełni entuzjazmu ludzie, których oprócz zaangażowania wyróżnia również wysoka skuteczność działania.  
Dzięki współpracy z PromoTraffic udało nam się znacznie poprawić wyniki sprzedaży oraz widoczność marki w Internecie.

Współpracujemy z Agencją PromoTraffic od 2015 roku. Korzystamy z usług Agencji w zakresie reklam płatnych, obsługi profilu na Facebooku, obsługi wizytówki Google oraz pozycjonowania w wyszukiwarce.
Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z PromoTraffic, obsługujący nas Zespół dąży konsekwentnie do osiągnięcia zamierzonych celów i bardzo skutecznie promuję naszą markę i nasze usługi w Internecie.
Możemy z czystym sumieniem polecić Agencję PromoTraffic jako solidnego Partnera biznesowego w promocji własnego biznesu.

Dzięki współpracy z firmą PromoTraffic udało nam się wypracować wspólną wizję wizualnej reprezentacji marki. Głównym celem uruchomienia SM w Polsce było zbudowanie wiedzy o marce i stworzenie dodatkowego punktu styku z konsumentem końcowym, ponieważ w 2022 roku nie prowadzono żadnej innej komunikacji. Zespołowi PromoTraffic udało się dostosować SM do atrybutów marki Optimeal i przekazać nasz główny cel – budowanie wizerunku jako eksperta w dziedzinie petfood.

Poznaj marki, które nam zaufały

Wspólnie planujemy, analizujemy i wdrażamy działania, które stawiają na rozwój naszych Partnerów i pomagają im kreować lepszą przyszłość.

Nasze case study

Efekty spójnej wizji i współpracy klasy PRO

+538 wzrost zaangażowania na FB
+33% zwiększenie widoczności w top10

Jak zmieniliśmy wizerunek 
marki VanityStyle?

155% wzrostu sprzedaży z kampanii y/y
8089% wzrostu konwersji z kampanii PRG y/y

Zintegrowana kampania urodzinowa dla marki sportowej

Zobacz przepis na rekordowe wyniki urodzinowe!

17,26% wzrostu sesji organicznych
20,45% wzrost przychodów

“Gdy inflacja puka do drzwi.”

Zobacz, jak na Twój biznes może wpłynąć dobrze poprowadzony content i optymalizacja SEO. Sprawdź nasze case study, gdzie mimo zawirowań na rynku, osiągnęliśmy bardzo dobre efekty w działaniach organicznych.

1590% wzrostu ruchu org
3955% wzrostu zaangażowania

Optimeal – Social Media budujące markę

Jak zbudować silną i zaangażowaną społeczność, która wpływa na markę? Zobacz jak działają social media oparte o dane.

7,48% COS last click
75% wzrost przychodów last click non direct

Sportowe zagranie – kampanie PPC dla Intersport

Zobacz, jak wygląda nasz maraton w działaniach performance. Rekordowe wyniki w dyscyplinie kampanii produktowych.

102% wzrost przychodów z kanału
46% wzrost CTR nowości

Automatyzacja przynosząca efekty – marketing automation dla branży Beauty

Sprzedająca strategia marketing automation dla branży beauty. Zobacz, jak przeprowadziliśmy projekt.

809% wzrost liczby wzmianek
599% wzrost zasięgu w SoMe

Reporter Young – siła kampanii influencerskiej 

Odkryj potencjał inwestycji w influencer marketing oparty na danych i analizie.

510% wzrost nowych użytkowników
38% wzrost wyświetleń wizytówki

SEO Maps dla salonów meblowych

Wzrost wyników organicznych dzięki optymalizacji wizytówek oraz contencie opartym na danych. Odkryj siłę optymalizacji słowa.

43,02% wzrost współczynnika konwersji
45,21 wzrosty nowych użytkowników w sklepie

Piękno udanej współpracy – PPC dla branży kosmetycznej

Dynamiczne działania dla branży kosmetycznej. Zobacz jaką strategię PPC zastosowaliśmy.

76,31% wzrostu liczby użytkowników
192% wzrostu przychodów w sklepie online z Instagrama

PSIEdobre Social Media zbudowane na emocjach

Nasze działania w social mediach pozwoliły na dotarcie do większej liczby fanów zwierzaków i pokazały, że Instagram sprzedaje!

Porozmawiajmy

Opowiedz nam o swojej marce

Grzegorz
Maliszewski

HEAD OF BUSINESS DEVELOPMENT

tel. +48 577 997 701

e-mail g.maliszewski@promotraffic.pl

PromoTraffic to przede wszystkim wysoki standard obsługi. Jest to agencja, która podchodzi do zagadnienia marketingu w sposób kompleksowy.

Przeprowadzane przez PromoTraffic kampanie są kluczowe dla naszego biznesu. Razem skutecznie realizujemy je na ponad 20 rynkach.

Zaufaj jakości PRO

Ponad 12 lat doświadczenia, nieustanny #PROgress i sukcesy naszych Klientów.