Home Blog Doceniamy się z Bonus.ly! O budowaniu dobrych nawyków w firmie

Doceniamy się z Bonus.ly! O budowaniu dobrych nawyków w firmie

Czas czytania : 3 min
09 sierpnia 2019

Każdy nowy dzień w pracy stanowi kolejne wyzwanie. Zobowiązania wobec klientów, przełożonego oraz zespołu składają się na szereg tasków, które sukcesywnie wykreślamy z listy. W wielu organizacjach dobrze wykonywana praca jest traktowana jako oczekiwany standard, a o małych sukcesach nie mówi się zbyt wiele. My postanowiliśmy to zmienić. Jak? Wprowadzając Bonus.ly!

Kultura wdzięczności – odwracamy konwenanse

Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem. 

Arystoteles

Organizację tworzą przede wszystkim ludzie. Nad funkcjonowaniem sztywnych procedur, wytycznych oraz narzędzi niezbędnych do realizacji celów w  firmie pieczę sprawują pracownicy. Każdy z nas jest inny. Każdego cechuje inny system wartości. Każdy inaczej podchodzi do życia. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż istnieje wiele cech, które nas łączą. Jedną z nich jest chęć bycia docenionym za swoją pracę.

Wielu z nas łatwiej skupić się na kwestiach do poprawy, niż na aspektach, które są doskonale wykonywane na co dzień. Traktujemy to jako pewnik, który musi być spełniony. Nic w tym dziwnego, ponieważ leży to w naszym nawyku. W PromoTraffic postanowiliśmy jednak odwrócić ten trend, a tym samym wprowadzić nowy i lepszy – kulturę wdzięczności. 

Bonus.ly – co to za narzędzie?

Bonus.ly to aplikacja, dzięki której możemy obdarowywać się wirtualnymi punktami. Co miesiąc każdemu z nas przysługuje pula 200 punktów, które przekładają się na 20 zł. Za tą symboliczną kwotą kryje się mnóstwo radości. Otrzymane od innych punkty możemy gromadzić na naszym koncie tak długo, jak tylko zechcemy. Uzbierane punkty możemy wymieniać na kupony w sklepach internetowych (Douglas, Zalando, MediaMarkt, Steam), wypłacić (PayPal) lub przeznaczyć na cele charytatywne. 

Aplikacja pokazuje nam na bieżąco kto, komu i za co przyznał punkty, a ponadto prowadzi ranking osób, które zgarnęły ich najwięcej. 

Dlaczego wybór padł na Bonus.ly?

Przede wszystkim dlatego, że jest to świetna zabawa. Nasi pracownicy obdarowują się punktami za najróżniejsze rzeczy. Marcin dziękuje Kasi za „oświecenie”, Bartek Krzyśkowi za napisanie dodatkowych treści, a z kolei Oskar Magdzie za świetne zastępstwo podczas urlopu. Powodów do tego, by komuś podziękować lub kogoś pochwalić jest mnóstwo. Nareszcie mamy narzędzie, by pokazać, iż za słowem „dziękuję” lub „gratuluję”, kryje się coś więcej.

Publiczne docenianie ma sens!

W PromoTraffic Bonus.ly jest zintegrowane ze Slackiem, którego używamy do komunikacji na co dzień. Dzięki temu mamy szansę dowiadywać się na bieżąco o nowych bonusach, które inni przyznają lub dostają.

Poza wspomnianą wcześniej radością z dawania i otrzymywania, narzędzie to niesie ze sobą jeszcze jedną wartość, którą podświadomie zauważa wiele osób. Najlepiej zobrazują to poniższe wypowiedzi.

OLA: Nie korzystam z tego narzędzia często, jednak gdy widzę miłe słowa i pochwały kierowane do innych, nachodzą mnie pewne przemyślenia – czy jest ktoś, kogo powinnam w ten sposób docenić? W takich momentach analizuję minione dni i uświadamiam sobie, że kilka osób zasługuje na dobre słowo. Nie ukrywam, że mi również jest przyjemnie, gdy ktoś w ten sposób docenia moją pracę.

MARCIN: Bonus.ly w prosty, a często nawet zabawny sposób pozwala mi podziękować koledze za bieżącą współpracę lub pomoc. Najczęściej wszyscy zapominamy o drobnostkach. Dzięki pojawiającym się powiadomieniom uświadamiam sobie, że ktoś przyczynił się do tego, iż mój dzień w pracy był lepszy, przyjemniejszy i bardziej efektywny. Działa to w dwie strony, ponieważ krótka wiadomość i poczucie docenienia mojej pracy poprawia mi dzień.

BARTEK: Bonus.ly to ciekawe narzędzie, dzięki któremu mamy szansę doceniać się w zabawny sposób. Dzięki tej aplikacji dużo częściej zwracam uwagę na to, że tworzymy zgrany zespół. Co więcej, gdy widzę, że inne osoby przydzieliły komuś taki bonus, sam się zastanawiam, czy doceniłem pracę tej osoby w ostatnim czasie. Taka informacja pozwala mi się na chwilę zatrzymać, by przemyśleć, kto jeszcze zasługuje na słowo uznania lub pochwały. Dobre słowo znaczy więcej niż może się wydawać.

OSKAR: Dzięki Bonus.ly możemy docenić zaangażowanie, kreatywność oraz pomoc współpracowników. Oprócz samego przyznawania punktów dochodzi jeszcze element zabawy w postaci opisów i gifów, co często poprawia nam humor i pozwala oderwać się na chwilę od przyziemnych spraw.

Warto skupiać się na tym, co jest wokół nas pozytywne. Docenianie siebie nawzajem wpływa nie tylko na dobrą atmosferę w firmie, ale również na nas samych. Zwracając uwagę na wysiłek drugiej osoby, jej chęć niesienia pomocy, a czasem nawet jej nieocenioną obecność, wzbogacamy samych siebie na poziomie emocjonalnym.

Bonus.ly ma większy sens, niż mogłoby się wydawać, ponieważ aplikacja motywuje nas do tego, by czynić dobro każdego dnia. Z ręką na sercu mogę polecić to narzędzie każdej organizacji!

 

Udostępnij wpis jako PROtip

Porozmawiajmy

Opowiedz nam o swojej marce

Grzegorz
Maliszewski

HEAD OF BUSINESS DEVELOPMENT

tel. +48 577 997 701

e-mail g.maliszewski@promotraffic.pl

PromoTraffic to przede wszystkim wysoki standard obsługi. Jest to agencja, która podchodzi do zagadnienia marketingu w sposób kompleksowy.

Przeprowadzane przez PromoTraffic kampanie są kluczowe dla naszego biznesu. Razem skutecznie realizujemy je na ponad 20 rynkach.

Zaufaj jakości PRO

Ponad 12 lat doświadczenia, nieustanny #PROgress i sukcesy naszych Klientów.