Home Blog Programy lojalnościowe na marketplace. Allegro SMART i jego odpowiedniki

Programy lojalnościowe na marketplace. Allegro SMART i jego odpowiedniki

Czas czytania : 9 min
14 sierpnia 2023

Rynek e-commerce przeżywa dynamiczny rozwój, skłaniając platformy do poszukiwania nowych, innowacyjnych sposobów budowania relacji z klientami i zwiększania ich lojalności. Jednym z najpopularniejszych narzędzi, które stosują platformy, jest wprowadzenie programów lojalnościowych. Te programy, mimo że różnią się szczegółami, mają na celu zapewnienie korzyści klientom, którzy regularnie korzystają z usług danej platformy, skłaniając ich do dalszego korzystania z tych usług.

W tym raporcie przedstawimy analizę programów lojalnościowych takich platform jak: Allegro Smart, empikGO, ErliPRO, Amazon Prime, eBay Plus, Flipkart Plus, Mercado Puntos, Walmart+ i ASOS Premier, skupiając się na ich głównych cechach, korzyściach dla klientów oraz wpływie na działalność platform.

Z artykułu dowiesz się:

Programy lojalnościowe na marketplace – jakie dają korzyści?

Programy lojalnościowe stają się kluczowym elementem strategii e-commerce, pozwalając na zbudowanie silniejszych relacji z klientami, zwiększenie ich zaangażowania i generowanie dodatkowych przychodów. Każdy z wymienionych programów ma unikalne cechy, które odzwierciedlają specyfikę rynku, na którym działają, ale wszystkie mają na celu zwiększenie lojalności klientów i stworzenie wartości dodanej dla nich.

Programy te nie tylko przekładają się na korzyści dla klientów, takie jak darmowe dostawy czy specjalne zniżki, ale także przynoszą korzyści platformom, umożliwiając im zbieranie danych o zachowaniach zakupowych, co z kolei może pomóc w lepszym dostosowaniu oferty do potrzeb użytkowników.

Allegro Smart

Allegro Smart to usługa dostępna dla klientów platformy handlowej Allegro, popularnego serwisu e-commerce w Polsce. Usługa ta oferuje subskrypcję, która obejmuje darmową dostawę dla wielu produktów oferowanych na platformie. Dla użytkowników Allegro Smart przesyłki są realizowane bez dodatkowych kosztów dostawy, co może być atrakcyjne dla osób często korzystających z zakupów online.

Źródło: Allegro.pl

Oprócz darmowej dostawy, Allegro Smart może obejmować także inne korzyści, takie jak dostęp do ekskluzywnych promocji i ofert specjalnych. Aby skorzystać z Allegro Smart, użytkownicy muszą opłacić abonament. Po jego wykupieniu, usługi Allegro Smart są dostępne przez określony czas (np. rok) i obejmują określoną liczbę przesyłek. Darmowe dostawy za zakupy od jednego sprzedającego od:

Allegro Smart oferuje trzy rodzaje abonamentów:

empikGO

Empik to popularna polska sieć sklepów i platforma e-commerce, oferująca szeroką gamę produktów, takich jak książki, multimedia, zabawki, artykuły szkolne, biurowe, dekoracje, kosmetyki i wiele innych. Empik jest również znany z organizowania licznych wydarzeń kulturalnych, takich jak spotkania autorskie, warsztaty czy koncerty. Oto kilka informacji dotyczących zakupów w Empiku oraz ich programu lojalnościowego:

Empik Premium oferuje trzy rodzaje abonamentów:

Empik na świecie: Empik oferuje również międzynarodową wysyłkę, co pozwala na zakupy z różnych krajów. Warto sprawdzić dostępność i koszty wysyłki na stronie internetowej Empiku.

Źródło: Empik.com

erlipro

ErliPRO to usługa dostępna dla klientów platformy handlowej Erli, nowego serwisu e-commerce w Polsce. Dla użytkowników Erli przesyłki są realizowane bez dodatkowych kosztów dostawy, co może być atrakcyjne dla osób często korzystających z zakupów online.

Aby skorzystać z ErliPRO, użytkownicy muszą posiadać konto na portalu Erli. Po jego założeniu wystarczy zrobić zakupy od jednego sprzedającego za minimum 79 zł, aby skorzystać z możliwości darmowej wysyłki.

Amazon Prime  (USA, Europa i inne regiony)

Amazon Prime to płatna usługa subskrypcyjna oferowana przez Amazon, jedną z największych platform e-commerce na świecie. Subskrypcja Amazon Prime oferuje szereg korzyści dla swoich członków, takich jak:

Ceny i dostępność Amazon Prime różnią się w zależności od kraju. W USA w roku 2023 koszt rocznej subskrypcji wynosi 139 USD, a miesięcznej – 14,99 USD. W innych krajach, takich jak Wielka Brytania, Niemcy czy Japonia, ceny mogą się różnić. W Polsce cena Amazon Prime wynosi 49 zł na rok lub 10,99 zł w planie miesięcznym. Dostępność usług ogranicza się do: darmowej dostawy, Prime Video, Prime Gaming oraz Prime Day.

Źródło: Amazon.pl

eBay Plus (Australia)

Flipkart Plus (Indie)

Flipkart Plus to program lojalnościowy oferowany przez Flipkart, jedną z największych platform e-commerce w Indiach. Flipkart Plus oferuje szereg korzyści dla swoich członków, takich jak:

W przeciwieństwie do wielu innych programów subskrypcyjnych Flipkart Plus jest darmowy dla członków, którzy zdobywają wystarczającą liczbę punktów Plus. Użytkownicy muszą zdobyć określoną liczbę punktów w ciągu roku, aby utrzymać swoje członkostwo w programie.

Mercado Puntos (Ameryka Łacińska)

Mercado Puntos to program lojalnościowy oferowany przez Mercado Libre, jedną z największych platform e-commerce w Ameryce Łacińskiej. Mercado Puntos oferuje szereg korzyści dla swoich członków, takich jak:

Program Mercado Puntos działa na zasadzie zbierania punktów przez użytkowników za każde zakupy na platformie. Im więcej punktów zgromadzisz, tym wyższy poziom członkostwa osiągasz, co daje ci dostęp do większej liczby korzyści i zniżek.

Aby uzyskać najnowsze informacje na temat Mercado Puntos, warto odwiedzić stronę Mercado Libre i sprawdzić szczegóły oferty bezpośrednio na platformie.

Walmart+ (USA)

Walmart+ to płatna usługa subskrypcyjna oferowana przez Walmart, jedną z największych amerykańskich sieci handlowych. Subskrypcja Walmart+ oferuje szereg korzyści dla swoich członków, takich jak:

ASOS Premier (Wielka Brytania)

ASOS Premier to płatna usługa subskrypcyjna oferowana przez ASOS, popularną brytyjską platformę e-commerce specjalizującą się w odzieży, obuwiu, akcesoriach i kosmetykach. Subskrypcja ASOS Premier oferuje szereg korzyści dla swoich członków, takich jak:

W roku 2023 koszt subskrypcji ASOS Premier wynosi 9,95 GBP rocznie dla klientów w Wielkiej Brytanii. Warto jednak sprawdzić najnowsze informacje na stronie internetowej ASOS, ponieważ ceny i dostępność usługi mogą się zmieniać w zależności od kraju.

Podsumowanie

Wnioskując, programy lojalnościowe stają się coraz bardziej integralną częścią strategii platform e-commerce. Ich skuteczność potwierdzają liczby – programy te przyciągają klientów, zwiększają ich zaangażowanie i lojalność, a także przyczyniają się do wzrostu przychodów.

W związku z tym, platformy e-commerce powinny nadal inwestować w rozwijanie i udoskonalanie swoich programów lojalnościowych, dostosowując je do dynamicznie zmieniających się potrzeb i oczekiwań klientów. W końcu to klienci są sercem każdego biznesu, a programy lojalnościowe to jeden z najważniejszych narzędzi służących budowaniu trwałych relacji z nimi.

Porozmawiajmy

Opowiedz nam o swojej marce

Grzegorz
Maliszewski

HEAD OF BUSINESS DEVELOPMENT

tel. +48 577 997 701

e-mail g.maliszewski@promotraffic.pl

PromoTraffic to przede wszystkim wysoki standard obsługi. Jest to agencja, która podchodzi do zagadnienia marketingu w sposób kompleksowy.

Przeprowadzane przez PromoTraffic kampanie są kluczowe dla naszego biznesu. Razem skutecznie realizujemy je na ponad 20 rynkach.

Zaufaj jakości PRO

Ponad 12 lat doświadczenia, nieustanny #PROgress i sukcesy naszych Klientów.