Home Blog Przejmowanie zweryfikowanej wizytówki w mapach Google

Przejmowanie zweryfikowanej wizytówki w mapach Google

Czas czytania : 1 min
14 września 2015

Często zdarza się, że klient naszej firmy posiada już wizytówkę w mapach Google, czasem nawet o tym nie wiedząc. Co w tej sytuacji zrobić? Najlepiej zalogować się do Google Moja Firma i podobnie, jak w przypadku tworzenia nowej wizytówki, kliknąć przycisk „Utwórz stronę” znajdujący się po prawej.

 Następnie należy wybrać typ firmy:

 Gdy w wyszukiwarce znajdziemy już wizytówkę, która nas interesuje, po kliknięciu na nią pojawi się komunikat:

Oznacza to, że wizytówka posiada już właściciela i jest ona zweryfikowana. Nie pozostaje nam nic innego, jak np. zapytać klienta, czy ma dostęp do wizytówki i czy może nam udzielić dostępu. Jeśli nie ma takiej możliwości – musimy poprosić o uprawnienia klikając w niebieskie pole.

Zostaniemy w ten sposób przeniesieni do formularza wizytówek, który musimy wypełnić. Zaznaczmy pola w następujący sposób:

Następnie wypełniamy resztę pół w formularzu i klikamy „Prześlij”.

Następnie wypełniamy resztę pół w formularzu i klikamy „Prześlij”.  Wypełniony formularz zostanie przetworzony przez system i przesłany do Właściciela wizytówki, który otrzyma powiadomienie wiadomością mailową.

Czasami zdarza się, że pomimo wypełnienia formularza wciąż nie możemy zarządzać pożądaną wizytówką. Co wtedy? Pozostaje nam skontaktowanie się z pracownikami Google poprzez forum lub telefonicznie.

Inaczej sprawa wygląda, gdy klient posiada wizytówkę, ale nie jest ona zweryfikowana. W tym przypadku po kliknięciu przycisku “poproś o uprawnienia administratora” dostaniemy możliwość jej zweryfikowana. Następnie wybieramy opcję „zweryfikuj firmę później” w celu administracji i uzupełnienia wizytówki.    

Udostępnij wpis jako PROtip

Porozmawiajmy

Opowiedz nam o swojej marce

Grzegorz
Maliszewski

HEAD OF BUSINESS DEVELOPMENT

tel. +48 577 997 701

e-mail g.maliszewski@promotraffic.pl

PromoTraffic to przede wszystkim wysoki standard obsługi. Jest to agencja, która podchodzi do zagadnienia marketingu w sposób kompleksowy.

Przeprowadzane przez PromoTraffic kampanie są kluczowe dla naszego biznesu. Razem skutecznie realizujemy je na ponad 20 rynkach.

Zaufaj jakości PRO

Ponad 12 lat doświadczenia, nieustanny #PROgress i sukcesy naszych Klientów.