Home Definicje Dystrybucja treści

Dystrybucja treści

Dystrybucja treści – to proces publikowania treści, a także ich promowania, dzięki któremu docierają one do jak największej grupy odbiorców. Sposoby dystrybucji treści to np.: publikacja artykułu na blogu, wrzucanie odnośników do niego w mediach społecznościowych, wysyłanie w newsletterze czy promowanie za pomocą reklam (Google Ads, Facebook Ads). Jako metodę dystrybucji można także postrzegać odpowiednią optymalizację tekstów i ich pozycjonowanie, dzięki któremu docierają one do użytkowników wyszukiwarek.

Promocja organiczna

Promocja płatna

Każdemu działaniowi content marketingowemu powinna przyświecać zasada, że powinno ono realizować cele strategii. Nie inaczej jest z dystrybucją treści, dlatego powinna ona być nieodłączną częścią całościowego planu. Stąd też ważne jest uwzględnienie takich elementów jak:

W ramach dystrybucji treści można wypróbować również grupy dyskusyjne. Warto pamiętać o roli, jaką odgrywa automatyzacja w marketingu – w przypadku dystrybucji treści na uwagę zasługuje e-mail marketing, który dzięki narzędziom automatyzującym pozwala na personalizowaną komunikację z odbiorcą.


[1] Barbara Stawarz-Garcia, Content marketing i social media. Jak przyciągnąć klientów, Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Warszawa 2015, s. 137-138.

Dzielimy się wiedzą

Sprawdź nasz blog

Jak uporządkować źródła z Facebooka w GA?

Optymalizacja grafik – jak zrobić to dobrze?

Google Analytics 4 – nowa epoka w świecie

Najczęstsze błędy w optymalizacji feedów

Porozmawiajmy

Opowiedz nam o swojej marce

Grzegorz
Maliszewski

HEAD OF BUSINESS DEVELOPMENT

tel. +48 577 997 701

e-mail g.maliszewski@promotraffic.pl

PromoTraffic to przede wszystkim wysoki standard obsługi. Jest to agencja, która podchodzi do zagadnienia marketingu w sposób kompleksowy.

Przeprowadzane przez PromoTraffic kampanie są kluczowe dla naszego biznesu. Razem skutecznie realizujemy je na ponad 20 rynkach.

Zaufaj jakości PRO

Ponad 11 lat doświadczenia, nieustanny #PROgress i sukcesy naszych Klientów.