E-book

E-book — książka bądź inna publikacja elektroniczna, zapisana w formacie PDF, EPUB lub MOBI, który można odczytać za pomocą odpowiedniego urządzenia (np. komputera, tabletu, smartfonu czy czytnika). E-booki mogą obejmować zarówno tekst, jak i obraz. Często stanowią elektroniczne wersje swoich drukowanych odpowiedników, lecz występują także niezależnie od nich (np. pod postacią internetowych poradników). Do ich głównych zalet należy łatwe przechowywanie i transportowanie wielu tytułów naraz oraz możliwość wchodzenia w interakcje z tekstem (np. przez zmianę wielkości i kroju pisma, dodawanie notatek czy wyszukiwanie).

Pobierz naszego E-booka i wykorzystaj potencjał wizytówki Twojej firmy w sieci.

Przydatne narzędzia do stworzenia własnego e-booka

Poniższe narzędzia mogą okazać się bardzo pomocne w tworzeniu własnego e-booka. Do dyspozycji jest szereg rozwiązań bezpłatnych lub można skorzystać z darmowych okresów próbnych. Poniższa lista zawiera tylko część z nich:

Promocja e-booka –  potencjalne kanały dystrybucji

Wybranie kanału dystrybucji e-booka jest jedną z ważniejszych kwestii, dlatego warto odpowiednio wcześniej zastanowić się, do kogo kierujemy swój przekaz. Jeśli e-book ma zostać dobrze odebrany, powinien dotrzeć do swojej grupy docelowej, czyli osób, których zainteresuje prezentowana treść. Możliwości jest wiele: strony i grupy branżowe, własne social media, newsletter. Twórca e-booka może także wybrać platformę sprzedażową, dzięki której trafi do szerokiego grona odbiorców (np. Amazon Kindle Direct Publishing, Apple iBooks, Google Play). Warto mieć na uwadze, że niektóre kanały dystrybucji mogą wymagać posiadania numeru ISBN.

Dzielimy się wiedzą

Sprawdź nasz blog

Jak uporządkować źródła z Facebooka w GA?

Optymalizacja grafik – jak zrobić to dobrze?

Google Analytics 4 – nowa epoka w świecie

Najczęstsze błędy w optymalizacji feedów

Porozmawiajmy

Opowiedz nam o swojej marce

Grzegorz
Maliszewski

HEAD OF BUSINESS DEVELOPMENT

tel. +48 577 997 701

e-mail g.maliszewski@promotraffic.pl

PromoTraffic to przede wszystkim wysoki standard obsługi. Jest to agencja, która podchodzi do zagadnienia marketingu w sposób kompleksowy.

Przeprowadzane przez PromoTraffic kampanie są kluczowe dla naszego biznesu. Razem skutecznie realizujemy je na ponad 20 rynkach.

Zaufaj jakości PRO

Ponad 11 lat doświadczenia, nieustanny #PROgress i sukcesy naszych Klientów.