Home Blog 5 narzędzi do pracy zdalnej sprawdzonych przez PromoTraffic

5 narzędzi do pracy zdalnej sprawdzonych przez PromoTraffic

Czas czytania : 4 min
30 marca 2020

Końcówką tamtego tygodnia wszyscy w PromoTraffic zaczęli pracować w domach – bez najmniejszego wyjątku. Jeśli i Ty jesteś w podobnej sytuacji, daruję sobie przydługi wstęp o tym, jak kluczowe znaczenie mają sprawdzone narzędzia do efektywnej pracy zdalnej. Po prostu podzielę się naszą topową piątką. 

#1 Slack – efektywna komunikacja

Slack to komunikator biznesowy oparty na chmurze, stworzony do pracy zespołowej. Możesz otworzyć go na karcie przeglądarki, ścągnąć i zainstalować aplikację, a także korzystać z wersji mobilnej. Elastyczność – to cecha, dzięki której Slack zdecydowanie wygrywa z konkurencją. 

Jak Slack może ułatwić Twoją pracę zdalną?
•    Dzięki niemu masz możliwość utworzenia nie tylko głównego kanału komunikacji, ale także mniejszych, dedykowanych grupom projektowym. 
•    Możesz tworzyć kanały otwarte, do których każdy może dołączyć, a także zamknięte, widoczne tylko dla wybranych.
•    Dzięki Slackowi swobodnie wymienisz myśli na czatach grupowych czy dwuosobowych.
•    Intuicyjny system statusów (dostępny/ niedostępny/ powiadomienia uśpione) da wszystkim Twoim współpracownikom znać, kiedy jesteś w stanie rozmawiać, a kiedy nie. 
•    Slack umożliwia przesyłanie wszelkiego rodzaju plików – tekstowych, graficznych, filmów, prezentach, itd.
•    Slack umożliwia także zorganizowanie videocalla. Testowaliśmy – działa całkiem, całkiem. 
•    Do narzędzia podepniesz inne aplikacje, na przykład BRAND24 czy Google Drive. 

Slack proponuje o wiele więcej funkcji. Jeśli chcesz przeczytać o wszystkich, odwiedź stronę usługodawcy. Uwaga! Slack jest narzędziem darmowym.

#2 Asana – zarządzanie projektami XXI wieku

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz się znaleźć w międzynarodowym biznesowym środowisku, wystarczy zainstalować Asanę. Korzystają z niej także takie firmy jak UBER, NASA czy SONY MUSIC. Doborowe towarzystwo robi wrażenie – co więc największe firmy świata zobaczyły w projektowym smart organizerze, którym jest Asana?

Jak Asana może ułatwić Twoją pracę zdalną?
•    Narzędzie pozwala tworzyć projekty składające się z zadań. Możesz nadawać priorytety i deadliny poszczególnym taskom, a także przydzielać pracowników do poszczególnych prac.
•    Dzięki funkcji kalendarza rozłożysz zadania, a w konsekwencji całe projekty w czasie. Kalendarz jest dostępny dla każdego członka grupy projektowej. 
•    Asana posiada także wirtualną tablicę (podgląd postępów), na której można śledzić postęp poszczególnych projektów. Dzięki temu każdy pracownik wcielony do danego zadania zobaczy przebieg całego procesu. 
•    W Asanie możesz planować zarówno projekty krótko, jak i długoterminowe.
•    Asana umożliwia komunikację w projekcie za pomocą komentarzy dodawanych do poszczególnego zadania oraz wysłanie różnego rozaju plików multimedialnych.
•    Narzędzie możesz połączyć m.in. ze Slackiem czy Dropboxem. 
Asana jest do pobrania za darmo w podstawowej wersji. Dostępna jest także płatna aplikacja, która zawiera więcej zaawansowanych opcji. Wszystkie informacje na temat Asany znajdziesz pod tym linkiem. 

#3 Google Meets + Google Hangouts – profesjonalny videocall

Google Meets to sposób na błyskawiczne zorganizowanie profesjonalnej videokonferencji. Wystarczy wejść na stonę meet.google.com, a później kliknąć ,,rozpocznij spotkanie”. Następnie nadajemy tytuł konferencji i rozsyłamy link wszystkim zainteresowanym. Banalnie prosta aplikacja, a jak potprzebna w dzisiejszym czasie.

Jak Google Meets może ułatwić Twoją pracę zdalną?
•    Narzędzie ułatwia organizację videokonferencji zarówno dla niewielkiej, jak i dużej grupy osób. Wystarczy jedynie dostęp do Internetu. 
•    Google Meets pozwala także przeprowadzić video prezentację – do tego służy opcja ,,zaprezentuj teraz”. Dzięki niej prezenter udostępnia swój ekran bądź wybrane okno wszystkim członkom spotkania. 
•    Podczas videokonferencji możesz włączyć napisy bądź rozmawiać przy pomocy smartfona (po włączeniu opcji ,,dźwięk będziesz mieć z telefonu”).
•    Narzędzie jest oczywiście darmowe.

Alternatywą dla Google Meets jest Google Hangouts – chociaż kojarzy się głównie z komunikatorem dostępnym w usłudze Gmail. Jak zorganizować videocall za pomocą Google Hangouts? Przeczytacie o tym w naszym poprzednim artykule dotyczącym dobrych praktyk związanych z videocallami

#4 Krisp – narzędzie do noise cancellingu 

Jeśli w Twoim domu z powodu kwrantanny jest zdecydowanie za głośno, a zamknięcie drzwi w pokoju już nie wystarcza, z pomocą przychodzi agencja PromoTraffic – a konkretniej wypróbowana przez naszego CEO Roberta Stolarczyka aplikacja Krisp, która służy do noise cancellingu. 

Jak Krisp może ułatwić Twoją pracę zdalną? 
•    Krisp wycisza otaczające Cię dźwięki bez pogarszania jakości przeprowadzanej rozmowy. 
•    Aplikacja działa zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych. 
•    Twórcy narzędzia oferują darmowy plan, w którym do wykorzystania jest 60 minut tygodniowo. 
Aby zaczerpnąć więcej informacji, sprawdź stronę usługodawcy. 

#5 Google Drive + Google Docs – efektywna praca w chmurze

Tych narzędzi nie trzeba nikomu przedstawiać, ale zestawienie byłoby pełne, gdyby ich zabrakło. Praca w chmurze to nasza codzienność niezależnie od sytuacji, ale podczas pracy zdalnej jest wręcz nieoceniona. Zalet Google Drive oraz Google Docs nie trzeba wymieniać. Znają je wszyscy Ci, którzy chociaż jeden raz szukali czegoś na pulpicie czy w swoich folderach – czyli wszyscy!

#Bonus! Calendly – kalendarz dla Twoich partnerów

Naszym bonusem kończącym zestawienie jest narzędzie do rezerwowania spotkań Calendly. Aplikacja łączy się z kalendarzem Google i aktualizuje go w czasie rzeczywistym. Wysyłając jeden link do partnerów, klientów czy współpracowników, umożliwiasz im ,,podgląd swojego wolnego czasu” oraz możliwość szybkiego zarezerwowania spotkania. Twórca Calendly oferuje darmową, a także płatną wersję narzędzia. W tej pierwszej możesz wybrać jeden typ spotkania (np. trwające równo 30 minut). Wtedy Twój każdy dzień roboczy zostanie podzielony na 30-minutowe odcinki. Następnie Calendly wyeliminuje z widoku te, w których jesteś zajęty (posługując się danymi zaciągniętymi z narzędzia Google Calendar).

 

Tym akcentem zamykam listę topowych pięciu narzędzi wykorzystywanych w pracy zdalnej. Na sam koniec pozostaje mi życzyć efektywnej pracy! Jeśli znasz inne fajne narzędzia do pracy zdalnej, którymi chciałbyś się podzielić, zapraszam do sekcji komentarzy . 

Udostępnij wpis jako PROtip

Porozmawiajmy

Opowiedz nam o swojej marce

Grzegorz
Maliszewski

HEAD OF BUSINESS DEVELOPMENT

tel. +48 577 997 701

e-mail g.maliszewski@promotraffic.pl

PromoTraffic to przede wszystkim wysoki standard obsługi. Jest to agencja, która podchodzi do zagadnienia marketingu w sposób kompleksowy.

Przeprowadzane przez PromoTraffic kampanie są kluczowe dla naszego biznesu. Razem skutecznie realizujemy je na ponad 20 rynkach.

Zaufaj jakości PRO

Ponad 11 lat doświadczenia, nieustanny #PROgress i sukcesy naszych Klientów.