Home Blog 6 najlepszych wtyczek do WordPressa

6 najlepszych wtyczek do WordPressa

Czas czytania : 4 min
14 sierpnia 2017

To, za co użytkownicy kochają WordPressa i wybierają go spośród wielu dostępnych na rynku systemów CMS, jest niekończąca się możliwość instalowania wtyczek, które całkowicie zmienią wygląd i funkcje twojej strony. To absolutnie niezbędne narzędzie do skutecznego pozyskiwania użytkowników każdego serwisu.

Większość z poniższych wtyczek kosztowałaby tysiące, jeśli chciałbyś zlecić programiście napisanie ich od zera. Dobrym przykładem jest wtyczka e-commerce, bez której potrzebny byłby zespół programistów nieustannie pracujących nad twoim sklepem internetowym, aby wprowadzić wszystkie funkcjonalności, jakie ta wtyczka oferuje.

Oto niektóre z najlepszych wtyczek, które polecam zainstalować, aby twoja strona stała się bardziej profesjonalna i swoją funkcjonalnością przyciągała potencjalnego użytkownika.

Boxy Pop-up na twojej stronie

Boxzilla jest wtyczką do WordPressa, która pozwala tworzyć wiele przewijalnych pop-upowych boxów na twojej stronie. Jest też udoskonaloną następczynią najpopularniejszej wtyczki Scroll Triggered Boxes.

Wyskakujące okienka mogą zawierać dowolną zawartość, np.: formularz rejestracyjny, pole do pozostawienia swojego adresu email, przyciski do portali społecznościowych lub zaawansowane integracje z innymi wtyczkami WordPressa.

Można ustawić ją tak, żeby dane okienko pojawiało się dopiero po jakimś czasie od opuszczenia przez danego użytkownika podstrony serwisu, lub ustawić okienka tak, żeby pojawiały się tylko na wskazanych podstronach serwisu.

Wtyczka, którą musisz mieć w twoim sklepie internetowym

WooCommerce to darmowa wtyczka e-commerce, która pozwala sprzedawać wszystko i w prosty sposób. Stworzony do zintegrowania z WordPressem, WooCommerce jest ulubionym rozwiązaniem handlu elektronicznego na świecie, gdyż daje właścicielom i programistom możliwość pełnej kontroli nad ścieżką zakupową potencjalnego klienta.

Dzięki WooCommerce można sprzedawać fizyczne i cyfrowe towary we wszystkich kształtach i rozmiarach, oferować różne warianty produktów, wiele konfiguracji i natychmiastowe pobieranie danych dla kupujących, a nawet sprzedawać towary pochodzące z internetowych rynków. Dzięki rozszerzeniom premium możesz oferować rezerwacje, członkostwo i powtarzające się subskrypcje.

Wtyczka oferuje różne rodzaje wysyłek od bezpłatnych po zryczałtowane. Dzięki niej można ograniczyć wysyłki do określonych krajów lub wręcz przeciwnie, rozszerzyć sprzedaż na określonych rynkach na świecie. Woocommerce akceptuje płatności kartami kredytowymi, Paypal czy za pobraniem.

Ta niezwykła wtyczka daje ci pełną kontrolę nad sklepem, od podatków przez magazyny do kont klientów. Woocommerce daje też możliwość dodawania i usuwania rozszerzeń, czy wpływanie na szatę graficzną strony. To narzędzie zdecydowanie godne polecenia.

Plugin do wzajemnego dzielenia się treściami

Social Warfare jest wtyczką, która umożliwiadodanie przewijalnych przycisków mediów społecznościowych na pasku bocznym i zarządzanie nimi w obrębie witryny. Ma bardzo przydane funkcje, które umożliwiają nam zmianę koloru, szaty graficznej przycisku i wiele innych możliwości optymalizacyjnych. Na przykład można mieć inne ustawienia przycisków społecznościowych dla komórek, a inne dla komputerów stacjonarnych.

Wtyczka Social Warfare w żaden sposób nie wpływa negatywnie na szybkość ładowania się witryny. To błyskawiczne i wysoce konfigurowalne narzędzie umożliwia dodanie atrakcyjnych przycisków, które dopasowują się do każdej rozdzielczości ekranu.

Do wyboru są najpopularniejsze spośród obecnych portali społecznościowych na rynku (bezpłatna licencja):

Posiadacze licencji premium otrzymują również dostęp do następujących przycisków sieci społecznościowych:

Prosta technika do zwiększenia odwiedzin na twojej stronie

Zastanawiałeś się kiedyś jak ludzie, klikając w jeden cytat są w stanie udostępnić go na swoim Twitterze? Jak się okazuje, nie jest to nic trudnego, a wymaga tylko zainstalowania jednej wtyczki o nazwie „Better click to tweet”. Jest to świetna technika, która może zadziałać niczym efekt domina i zwiększać liczbę odwiedzin na Twojej stronie każdego dnia.

Jak działa ta funkcja?

W zasadzie sposób działania tej wtyczki polega na dodaniu niewielkiego łącza obok cytatów, faktów itd., którymi uważasz, że ludzie mogą podzielić się na swoim Twitterze. Możesz nawet mieć obraz z tekstem lub po prostu linię we wpisie, który chcesz udostępnić. Naprawdę możesz dodać to gdziekolwiek chcesz. Przykład:

Spraw, żeby twój blog był bardziej funkcjonalny

Wtyczka „To Top” jest bardzo prosta w działaniu. Pozwala nam na dodanie niewielkiej strzałki na swoim blogu, dzięki czemu czytelnik może się cofnąć na początek bloga jednym kliknięciem. Jest to bardzo przydatna funkcja w przypadku długich artykułów.

Domyślnie strzałka zostaje dodana w prawym dolnym rogu, a podczas przewijania strony w dół strzałka płynnie zmierza za skrolowanym artykułem. Po kliknięciu w strzałkę zostajemy płynnie przeniesieni na początek artykułu.

Możliwości edycji wtyczki:

Rozszerz możliwości edycji na swojej stronie

Chciałbyś zaoszczędzić trochę czasu, projektując stronę i szukasz wartościowych narzędzi, które pomogą ci rozszerzyć możliwości edycyjne w kokpicie WordPressa bez znajomości zasad programowania? W takim razie wtyczka SiteOrigin Widgets Bundle jest dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Pakiet SiteOrigin udostępnia nam kolekcję widgetów, które można dostosowywać do własnych potrzeb.

To bardzo prosty sposób na aktualizowanie strony bez konieczności zmiany całego motywu. Po włączeniu widgetu będziesz mógł go używać wszędzie tam, gdzie są używane standardowe widgety. Wtyczka cały czas rozszerza swoje funkcjonalności. Na chwilę obecną oferuje m.in.:

Podsumowanie

To, co wyróżnia system CMS WordPress na tle innych dostępnych narzędzi do budowania stron internetowych, to jego ogromne możliwości konfiguracji. Powyższa lista nie jest przykładem podstawowych wtyczek, które sprawią, że twoja strona będzie bardziej profesjonalna. Nie ma takiego zestawienia. Powyższe wtyczki pomogą ci podnieść jej wartość w oczach użytkownika, a w toku pracy, z pewnością znajdziesz dużo więcej swoich ulubionych wtyczek.  

Udostępnij wpis jako PROtip

Porozmawiajmy

Opowiedz nam o swojej marce

Grzegorz
Maliszewski

HEAD OF BUSINESS DEVELOPMENT

tel. +48 577 997 701

e-mail g.maliszewski@promotraffic.pl

PromoTraffic to przede wszystkim wysoki standard obsługi. Jest to agencja, która podchodzi do zagadnienia marketingu w sposób kompleksowy.

Przeprowadzane przez PromoTraffic kampanie są kluczowe dla naszego biznesu. Razem skutecznie realizujemy je na ponad 20 rynkach.

Zaufaj jakości PRO

Ponad 11 lat doświadczenia, nieustanny #PROgress i sukcesy naszych Klientów.