Home Blog PromoTraffic loves marketing – po konferencji I ♥ Marketing

PromoTraffic loves marketing – po konferencji I ♥ Marketing

Czas czytania : 3 min
04 marca 2016

Ponieważ kochamy marketing nie mogło nas zabraknąć na konferencji I ♥ Marketing zorganizowanej 1 marca przez Sprawny Marketing. W konferencji wzięło udział 18 prelegentów co zapewniło różnorodność tematyki. Każdy z ekspertów miał do dyspozycji ~20 min. Pełna agenda znajduje się na stronie konferencji, my jednak skupimy się na opisaniu wg. nas tych najlepszych (kolejność jest przypadkowa ;))

1. Cezary Lech – Content marketing, share’y i wirusowe treści w trudnej branży

Prezentacja przygotowana była na bardzo wysokim poziomie, podobnie jak sam prelegent. Omówiony case wydawać mógłby się bardzo nie sexy, tym bardziej jeśli tematem były kabiny sanitarne i toalety. Na ich podstawie jednak, zostało pokazane kreatywne wykorzystanie social media (z uwzględnieniem YT i video!), blogosfery i outreach w content marketingu. 

2. Monika Mikowska – Kilka dobrych argumentów, dla których NIE warto tworzyć aplikacji mobilnej

Podczas prezentacji Moniki podjęto tematykę nieudanych case’ów, a wręcz śmiesznych aplikacji mobilnych np. edukujących kobiety, że warto pić regularnie wodę. Stanowiło to doskonałe uświadomienie faktu, dodatkowo popartego przykładami z życia, że aplikacje mobilne nie nadają się do marketingu. Wynika to z tego, że aplikacja mobilna powinna być wpisana jedynie w strategie firmy. 

3. Monika Czaplicka – Hejt i trolling – broń się przed negatywami

Jak doskonale wiemy przed hejtem nie jesteśmy w stanie się uchronić, ponieważ hejt jest vatem od sukcesu. Monika pokazała kilka sposobów na minimalizowanie szans jego wystąpienia, jak również taktykę postępowania gdy faktycznie mamy do czynienia z trollem (np. kiedy nie warto dawać mu pożywki). Jak wynika, krytyka to możliwość pozyskania klientów, oczywiście jeśli nasze działania zostaną dobrze poprowadzone. Przy okazji gratulujemy wygranej w konkursie na najlepsze prezentacje!

4. Maciej Lewiński – Atrybucja konwersji a efektywność kampanii

Wg. nas, jedna z ciekawszym prezentacji, głównie przez fakt zwrócenie uwagi na kwestię atrybucji konwersji. Dla wielu marketerów liczy się tylko „last click” i przez jego pryzmat analizują oni efektywność poszczególnych kanałów. To podejście niestety nie uwzględnia fakt, że przed finalnym zakupem/ konwersją, użytkownik często odwiedza stronę kilkakrotnie z różnych źródeł (mailing, baner, AdWords, FB, itd.). Tak więc, „ostanie kliknięcie” jest poprzedzone pracą innych kanałów reklamowych. Dlatego warto analizować efektywność prowadzonych kampanii właśnie poprzez odpowiednie ustawienie atrybucji konwersji. Temat wychodził o krok dalej jeśli chodzi o świat marketingu w Internecie, stąd może wynikała nie tak dobra finalna pozycja w głosowaniu uczestników;)

5. Katarzyna Młynarczyk – LinkedIn w służbie content marketingu

LinkedIn w dalszym ciągu jest miejscem, które nie jest w pełni wykorzystywane przez marketerów. Dlatego też każda prezentacja pokazująca drzemiący w nim potencjał jest warta uwagi. To co szczególnie zasługuję na uwagę to Pulse czyli platfroma do publikowania artykułów. Publikacje te mają mocne wsparcie „organiczne” LinkedIn i pojawiają się często w feedzie. Ponadto wraz z publikacją nowego artykułu znajomi otrzymują odpowiednie powiadomienia. Jeśli dodamy do tego fakt, że artykuły prasowe publikowane na Pulse indeksują się w Google i generują ruch, to chyba nie trzeba długo przekonywać do konkretnych działań na LinkedIn:

Podsumowując, po zakończeniu konferencji wróciliśmy z głowami pełnymi nowych pomysłów i dawką nowych inspiracji. Konferencja poprzez niekonwencjonalny sposób wynagradzania prelegentów (uczestnicy głosowali na najlepsze prezentacje, a 8 najlepszych mówców otrzymało 50 000 zł do podziału między siebie) jest unikatem, przez co naszym zdaniem podniosło to dodatkowo wartość samej konferencji. Za rok na pewno tam wrócimy! 

Udostępnij wpis jako PROtip

Porozmawiajmy

Opowiedz nam o swojej marce

Grzegorz
Maliszewski

HEAD OF BUSINESS DEVELOPMENT

tel. +48 577 997 701

e-mail g.maliszewski@promotraffic.pl

PromoTraffic to przede wszystkim wysoki standard obsługi. Jest to agencja, która podchodzi do zagadnienia marketingu w sposób kompleksowy.

Przeprowadzane przez PromoTraffic kampanie są kluczowe dla naszego biznesu. Razem skutecznie realizujemy je na ponad 20 rynkach.

Zaufaj jakości PRO

Ponad 11 lat doświadczenia, nieustanny #PROgress i sukcesy naszych Klientów.