Home Definicje Influencer

Influencer

Influencer – jest to osoba, która aktywnie działa w sieci (np. w mediach społecznościowych czy na YouTube) i gromadzi wokół siebie grono lojalnych odbiorców, którzy liczą się z jej opinią. Sam termin „influencer” pochodzi z języka angielskiego od słowa „influence”, czyli wpływ. Influencerzy współpracują z markami, by za pomocą swoich kanałów promować ich produkty czy usługi. Mogą pobierać za to wynagrodzenie. Korzystanie z usług influencerów to częsty element strategii marketingowych współczesnych firm.

Wybór influencera – co może dać Twojej marce?

Do wyboru influencera można podejść w różny sposób: część marek decyduje się na bardzo popularnych, z setkami tysięcy lub nawet milionami obserwujących (przykładami są Robert Lewandowski czy Wersow) lub na mikroinfluencerów, którzy, choć mają mniejszą grupę zgromadzoną wokół siebie, to są to lojalni obserwujący.

Przed wyborem influencera warto zastanowić się, czy pasuje on do marki. Niektórzy z influencerów budują swoją popularność na kontrowersji – trzeba mieć na uwadze, że ewentualne sytuacje kryzysowe z nim związane mogą mieć wpływ na wizerunek marki. Dobrą praktyką jest prześledzenie, z jakimi firmami współpracowała dana osoba i jak została odebrana, przy czym nadmiernie eksploatowany influencer może nie być właściwą osobą.

Możliwe formy współpracy z influncerami:

Gdzie szukać influencerów?

Influencer marketing to jedna z usług w PromoTraffic. W naszej usłudze realizujemy efektywne i angażujące kampanie we współpracy z influencerami, a także vlogerami i TikTokerami.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o działaniach w obszarze Influencer marketingu sprawdź naszą usługę:

Influencer marketing

Dzielimy się wiedzą

Sprawdź nasz blog

Jak uporządkować źródła z Facebooka w GA?

Optymalizacja grafik – jak zrobić to dobrze?

Google Analytics 4 – nowa epoka w świecie

Najczęstsze błędy w optymalizacji feedów

Porozmawiajmy

Opowiedz nam o swojej marce

Grzegorz
Maliszewski

HEAD OF BUSINESS DEVELOPMENT

tel. +48 577 997 701

e-mail g.maliszewski@promotraffic.pl

PromoTraffic to przede wszystkim wysoki standard obsługi. Jest to agencja, która podchodzi do zagadnienia marketingu w sposób kompleksowy.

Przeprowadzane przez PromoTraffic kampanie są kluczowe dla naszego biznesu. Razem skutecznie realizujemy je na ponad 20 rynkach.

Zaufaj jakości PRO

Ponad 12 lat doświadczenia, nieustanny #PROgress i sukcesy naszych Klientów.