Home Definicje TrustRank

Trust Rank

Co to jest Trust Rank?

Trust Rank to metoda oceny wiarygodności witryn internetowych.
Metoda ta polega na analizie jakościowej i ilościowej linków przychodzących do danej strony internetowej.

Uproszczonym założeniem Trust Rank jest to, że im więcej witryn o wysokiej jakości odwołuje się do danej strony, tym większa jest jej wiarygodność i wartość. Z drugiej strony, linki od witryn o niskiej jakości mogą wpłynąć negatywnie na postrzeganie danej strony przez algorytmy wyszukiwarek.

W praktyce, Trust Rank ma na celu zapobieganie nadużyciom w dziedzinie SEO, takim jak spamowanie linkami, czy tworzenie fałszywych stron internetowych w celu podniesienia swojego wyniku w wyszukiwarkach. Algorytm Trust Rank pomaga wykryć takie praktyki i poprawić jakość wyników wyszukiwania dla użytkowników.

Jak sprawdzić Trust Rank?

Ponieważ działanie algorytmu nie jest powszechnie znane, możliwe jest jedynie korzystanie z narzędzi analitycznych, takich jak Ahrefs, czy Majestic.com

Narzędzia te, podają szacunkowy wskaźnik DR (siła profilu linków wybranej witryny, w porównaniu do innych witryn w naszej bazie danych na 100-punktowej logarytmicznej skali) i TR (Trust Flow jest wskaźnikiem Flow Metric Majestic, który odzwierciedla liczbę linków z zaufanych stron do danego adresu URL lub danej domeny).

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o działaniach w obszarze SEO sprawdź naszą usługę:

Dzielimy się wiedzą

Sprawdź nasz blog

Jak uporządkować źródła z Facebooka w GA?

Optymalizacja grafik – jak zrobić to dobrze?

Google Analytics 4 – nowa epoka w świecie

Najczęstsze błędy w optymalizacji feedów

Porozmawiajmy

Opowiedz nam o swojej marce

Grzegorz
Maliszewski

HEAD OF BUSINESS DEVELOPMENT

tel. +48 577 997 701

e-mail g.maliszewski@promotraffic.pl

PromoTraffic to przede wszystkim wysoki standard obsługi. Jest to agencja, która podchodzi do zagadnienia marketingu w sposób kompleksowy.

Przeprowadzane przez PromoTraffic kampanie są kluczowe dla naszego biznesu. Razem skutecznie realizujemy je na ponad 20 rynkach.

Zaufaj jakości PRO

Ponad 11 lat doświadczenia, nieustanny #PROgress i sukcesy naszych Klientów.