Home Blog Certyfikowany partner Google – co to właściwie oznacza?

Certyfikowany partner Google – co to właściwie oznacza?

Czas czytania : 4 min
20 sierpnia 2019

Google Partners to program stworzony przez Google dla agencji reklamowych i specjalistów PPC. 

Obecnie Google umożliwia agencjom zdobycie dwóch poziomów certyfikacji: Google Partner oraz Google Partner Premium (ang. Google Partner Premier). Partnerem Premium zostają agencje, które przodują pod względem wydatków oraz które spełniły dodatkowe wymagania w zakresie certyfikatów, oraz wyników. 

Agencje biorące udział w programie muszą wcześniej spełnić szereg wymagań stawianych przez Google, o których przeczytasz w dalszej części artykułu. 

Certyfikowany partner Google – jakie kryteria należy spełnić?

Podstawowym kryterium jest zdobycie przez pracowników certyfikatów Google Ads, które oferowane są osobom które biegle poruszają się po świecie Google Ads. Aby zostać certyfikowanym specjalistą, należy zdać dwa darmowe testy (podstawowy oraz zaawansowany) udostępnione na platformie Google Academy for Ads (https://landing.google.com).

Testy certyfikacyjne Google Ads to:


●    Podstawy Google Ads – sprawdzający umiejętności na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym, a także sprawdzone metody optymalizacji oraz zarządzania kampaniami Google Ads.
●    Reklama w sieci wyszukiwania – sprawdzający podstawowe i zaawansowane umiejętności  z tworzenia, pomiaru oraz optymalizacji kampanii reklam w sieci wyszukiwania.
●    Reklama w sieci reklamowej – sprawdzający podstawowe i zaawansowane umiejętności  z tworzenia, pomiaru oraz optymalizacji kampanii reklam w sieci reklamowej.
●    Reklama mobilna – sprawdzający podstawowe i zaawansowane umiejętności  z tworzenia, pomiaru oraz optymalizacji reklam mobilnych – w październiku 2019 r. specjalizacja ta zostanie wycofana.
●    Reklama wideo – sprawdzający podstawowe i zaawansowane umiejętności z tworzenia, pomiaru oraz optymalizacji kampanii wideo. 
●    Reklama w Zakupach Google – sprawdzający umiejętności na poziomie podstawowym i zaawansowanym, takie jak tworzenie konta Merchant Center i feedu produktowego oraz tworzenie kampanii produktowych.

Wydatki na kontach Google Ads

Kolejnym kryterium są wydatki na kontach Google Ads, które należą do agencji. Łącznie wydatki na reklamę muszą przekroczyć 10 000 USD w ciągu ostatnich 90 dni. Dzięki temu Google ma pewność, że działa z doświadczoną agencją, która już posiada swoją bazę klientów.

Wyniki firmy

Konta Google Ads należące do agencji oceniane są także pod kątem uzyskiwanych wyników.

Analizowane są takie aspekty jak:
●    wzrost przychodów klientów,
●    utrzymanie klientów,
●    ogólny wzrost przychodów,
●    wzrost liczby reklamodawców.

Wymagane jest także, aby na swoim koncie agencja miała wydatki z co najmniej 12 miesięcy.

Google Partner czy Google Partner Premium?

Na obu poziomach certyfikacji należy spełnić podobne wymagania, jednak dla Google Partner Premium są one bardziej wyśrubowane. Poniżej podstawowe różnice:

Kryteria Status Partnera Status Partnera Premium

Certyfikacja

Jeden pracownik posiadający certyfikat Google Ads. Dwóch pracowników posiadających certyfikat  Google Ads.
Wydatki Wydatki na reklamę w wysokości 40 tys. zł w okresie 90 dni na  wszystkich zarządzanych kontach.

Osiągnięcie wyższego progu wydatków na  wszystkich zarządzanych kontach

Korzyści z posiadania agencji w programie Google Partner 

Agencje ze statusem Google Partner mogą korzystać z wielu dodatkowych przywilejów tj. szkoleń, konkursów, wydarzeń branżowych czy lepszego wsparcia technicznego.

●    szkolenia dla specjalistów oraz agencji

Cyklicznie przez Google organizowany jest szereg szkoleń, dzięki którym specjaliści są na bieżąco z obecnymi trendami oraz możliwościami promocji w Google Ads.

Ostatnio jedna z naszych specjalistek pojechała na Conversion Summit do Dublina, gdzie szkoliła się z metod zwiększania konwersji na stronach.

Ponadto Promotraffic jako jedna z 33 agencji z regionu CEE bierze udział w programie Google Elevator, dzięki któremu przez 6 miesięcy intensywnie pracujemy nad automatyzacją, optymalizacją oraz skanowaniem procesów agencji.


●    szkolenia dla klientów

Program Partner to nie tylko szkolenia dla agencji. Google dobrze wie, że bez klientów nie jesteśmy w stanie dużo zdziałać, dlatego w ostatnim czasie duży nacisk kładzie także na ich szkolenie.

W lipcu razem z Google zorganizowaliśmy event Google&Promotraffic Export Agency. Poruszaliśmy na nim przede wszystkim zagadnienia dotyczące internacjonalizacji oraz eksportu na rynki zagraniczne. Nasi klienci poznali obecne trendy oraz zostali przeszkoleni z narzędzi do planowania ekspansji na inne rynki. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj nasz artykuł na ten temat: Jak w procesie internacjonalizacji Google może nam pomóc


●    nowości na kontach

Google Ads to platforma, która ciągle się zmienia. Z miesiąca na miesiąc dochodzą coraz to nowe funkcjonalności. Jako certyfikowana agencja mamy do nich szybciej dostęp niż pozostali. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyprzedzić konkurencję.

Obecnie testujemy takie rozwiązania jak Gallery Ads czy Smart Bidding Seasonality Controls. Jeśli jesteś ciekawy nowości, to śledź naszego bloga – na bieżąco opisujemy na nim nowe funkcje w Google Ads.


●    support techniczny

Ostatnim aspektem jest na pewno pomoc techniczna. Dzięki bliższej współpracy z Google możemy szybciej rozwiązać problemy dotyczące kont, które niekiedy wydają się nie do rozwiązania. Nasi opiekunowie dbają o to, abyśmy mieli dostęp do ich najlepszych specjalistów.
 

Udostępnij wpis jako PROtip

Porozmawiajmy

Opowiedz nam o swojej marce

Grzegorz
Maliszewski

HEAD OF BUSINESS DEVELOPMENT

tel. +48 577 997 701

e-mail g.maliszewski@promotraffic.pl

PromoTraffic to przede wszystkim wysoki standard obsługi. Jest to agencja, która podchodzi do zagadnienia marketingu w sposób kompleksowy.

Przeprowadzane przez PromoTraffic kampanie są kluczowe dla naszego biznesu. Razem skutecznie realizujemy je na ponad 20 rynkach.

Zaufaj jakości PRO

Ponad 11 lat doświadczenia, nieustanny #PROgress i sukcesy naszych Klientów.