Home Blog Jak zwiększyć skuteczność remarketingu w działaniach reklamowych Social Paid? ROI Hunter i jego funkcje

Jak zwiększyć skuteczność remarketingu w działaniach reklamowych Social Paid? ROI Hunter i jego funkcje

Czas czytania : 4 min
01 lipca 2019

Jakie są największe bolączki marketerów pracujących w agencjach performance’owych? Długotrwałe tworzenie opisów produktów, brak efektywnego wykorzystania własnych danych, a także brak możliwości wymiany parametrów pomiędzy Facebookiem a wyszukiwarką Google. W odpowiedzi na te problemy powstał właśnie ROI Hunter, narzędzie do tworzenia skutecznych i zaawansowanych kampanii reklamowych dla e-commerce w systemach Google, Facebook oraz Instagram, które jako jedno z niewielu jest oficjalnym partnerem marketingowym tych trzech platform. ROI Hunter posiada również rozbudowaną analitykę do powstałych już kampanii.

Pakiety

Użytkownicy platformy mają do wyboru trzy plany.

  1. Wersja podstawowa, w której jedyna naliczana opłata to 9% od kwoty budżetu reklamowego. W tej opcji mamy dostępne: retargetowanie reklam Google, retargetowanie reklam na Facebooku, tworzenie reklamy w wyszukiwarce Google, kampanie Google Shopping (beta).
  2. Wersja premium, która kosztuje około 20$ miesięcznie, jest rozszerzona o takie opcje jak: nakładki reklamowe na Facebooku, usprawnienia dotyczące produktów z katalogu, rozszerzona obsługa.
  3. Ostatnia wersja – najbardziej rozbudowana za 299 $ miesięcznie, to usługi dedykowane do danego biznesu. Tu Klient dostaje już mocno rozbudowane usługi, takie jak: strategia marketingowa, konfiguracja, optymalizacja i monitorowanie kont reklamowych, wyszukiwarka Google: wyświetlanie, reklamy na zakupy, reklamy na Facebooku i Instagramie oraz raporty tygodniowe.

Działanie

Jak dokładnie działa ROI Hunter? Otóż system jest bardzo prosty i intuicyjny. Właściciel sklepu przesyła do nas plik produktowy, który podpinamy do narzędzia, następnie Klienci, którzy odwiedzali jego stronę i przeglądali dane produkty, są dodawani do listy remarketingowej. W efekcie narzędzie pokazuje im dynamiczne reklamy związane z produktami, które oglądali w innych witrynach i na Facebooku.

ROI Hunter

Kreacje reklamowe

ROI Hunter daje nam szerokie spektrum tworzenia ciekawych i przykuwających oko kreacji reklamowych, takich jak:

Wideo reklamowe

Zaawansowany edytor filmowy umożliwia tworzenie wielu reklam wideo na podstawie danych pobranych z produktu. Narzędzie oferuje gotowe szablony, które pomagają stworzyć atrakcyjne reklamy wideo.

Dynamiczne pokazy slajdów

Ten format wykorzystuje moc pokazów slajdów, ale z większą wszechstronnością. Pozwala wyciągnąć wiele obrazów z kanału lub witryny, edytować i używać szablonów, aby dopasować się do strategii marki.

Kolekcje wideo

Kolekcje wideo zwiększają korzyści płynące z dynamicznych materiałów, dając możliwość tworzenia nagrań wideo z katalogu produktów, aby szybko przyciągnąć uwagę widzów i zwiększyć szanse na konwersję.

Edytor szablonów

To świetna funkcja, która pozwala w szybki sposób tworzyć przykuwające uwagę grafiki i dynamiczne banery.

Dynamiczna optymalizacja kreatywna

W przypadku dużej liczby kampani reklamowych, które w e-commerce’ach są częstym zjawiskiem, testy A/B to norma. Pozwalają one lepiej dobrać reklamę do danej grupy docelowej. Przy ręcznym testowaniu są dosyć czasochłonnym i mozolnym zajęciem. ROI Hunter dzięki kombinacji tytułów, nagłówków, opisów, linków i obrazów automatycznie znajduje kombinacje właściwego kierowania z odpowiednim zestawem reklam.

Dynamiczna optymalizacja ROI Hunter

Manager katalogu produktów

To narzędzie pozwala na importowanie produktów w dowolnym formacie i automatycznie usuwa wszystkie wykryte błędy. W przypadku jakichkolwiek zmian manager sam się aktualizuje.

Manager katalogu produktów ROI Hunter

Dynamiczne reklamy danej kategorii

Jak zwiększyć skuteczność reklamy? Zamiast reklamować jeden konkretny produkt, warto postawić na całą kategorię, wtedy zwiększa się szansa na to, że jeżeli ten konkretny produkt nie przypadł odbiorcy do gustu, to może wybierze inny z danego katalogu.

Rozbudowana analiza

Manager kampanii

W łatwy i przystępny sposób pokazuje widok danych z przeprowadzonych kampanii na Facebooku oraz w Google. W odniesieniu do standardowego managera reklam, pokazuje również cele skuteczności, co pomaga uzyskać szybką informację zwrotną o prowadzonych działaniach reklamowych oraz ułatwia optymalizację kampanii.

Manager kampanii ROI Hunter

Integracja z narzędziami analitycznymi

System pozwala na podłączenie innych narzędzi do analityki, takich jak np. Google Analytics, co umożliwia dodanie danych do ROI Huntera, np. konwersji wspomaganych, czasu spędzonego w witrynie, współczynnika odrzuceń czy też statystyk poszczególnych produktów. To w znaczący sposób wpływa na automatyzację kampanii.

Integracja ROI Hunter

Konta wirtualne

Oprócz kampanii, zestawu reklam i wyświetleń reklam konto wirtualne pozwala strategicznie podzielić kampanie (według kraju, ścieżki marketingowej itp.) i zautomatyzować reklamy za pomocą odrębnego tagowania UTM i raportowania w celu jeszcze lepszej analizy.

Konta wirtualne ROI Hunter

Automatyczne śledzenie UTM-ów

Narzędzie to umożliwia stworzenie szablonów śledzenia z dynamicznymi zmiennymi, takimi jak kierowanie, określanie stawek, nazwa reklamy i inne, które są następnie automatycznie stosowane do wszystkich reklam.

UTM ROI Hunter

Optymalizacja

Doprecyzowana grupa odbiorców

Pozwala na zdefiniowanie grupy odbiorców, wykluczając osoby, które spędziły mniej niż „x” sekund w witrynie e-sklepu. Daje możliwość zintegrowania zaawansowanych intencji zakupowych (liczba przeglądanych stron, wydane kwoty w ciągu ostatnich 180 dni itp.), co pozwala wykorzystać je do masowego dzielenia zasobów na podstawie zaawansowanych parametrów.

Cele wydajności

Pozwalają na natychmiastowe sprawdzenie, które kampanie spełniają dane cele. Automatycznie wykrywają kampanie, które nie przyniosły rezultatów, wyświetlają wykresy zawierające dane historyczne w celu lepszego planowania kampanii w przyszłości.

Reguły automatyczne

Pozwalają na uzyskanie najbardziej zaawansowanej automatyzacji dzięki strategicznym wejściom, korzystając z danych innych firm. To rozwiązanie daje bezpieczeństwo kampanii, nawet wtedy, gdy nie jesteśmy online.

Dane pochodzące z offline’u

Jeśli poza działalnością online, prowadzisz również sklep stacjonarny, to ROI Hunter pozwala również na korzystanie z danych offline w celu integracji i optymalizacji w oparciu o konwersję sklepów stacjonarnych.

ROI Hunter dane z offline

Odbiorcy powiązani z CRM-em

Wtyczka ta pozwala na automatyczną aktualizację z CRM-em, co zabezpiecza reklamodawcę przed utratą sprzedaży w przypadku szybkich zmian w zachowaniu klientów.

Optymalizacja na podstawie danych

System jest w stanie zintegrować dowolne źródło danych z ROI Hunter, dzięki czemu można w końcu optymalizować kampanię na podstawie własnych kryteriów pomiarowych.

Optymalizacja ROI Hunter

Dynamiczne kreacje z zasobów

W ROI Hunterze mamy możliwość stworzenia dynamicznych kreacji na podstawie danych, które już posiadamy. System uczy się na podstawie dotychczasowych kampanii i sam wyciąga wnioski.

Niestandardowe złącza API

Dzięki ROI Hunterowi nie musisz budować od podstaw skomplikowanej integracji API dla Facebooka, narzędzie dostarcza gotową integrację, którą każdy korzystający z systemu może dopasować do swoich potrzeb.

ROI Hunter

Podsumowując, ROI Hunter to narzędzie, które może w znaczący sposób rozbudować nasze działania reklamowe. Pozwala nam też na zarządzanie wszystkim z jednego miejsca, co w znaczący sposób optymalizuje czas pracy.

Udostępnij wpis jako PROtip

Porozmawiajmy

Opowiedz nam o swojej marce

Grzegorz
Maliszewski

HEAD OF BUSINESS DEVELOPMENT

tel. +48 577 997 701

e-mail g.maliszewski@promotraffic.pl

PromoTraffic to przede wszystkim wysoki standard obsługi. Jest to agencja, która podchodzi do zagadnienia marketingu w sposób kompleksowy.

Przeprowadzane przez PromoTraffic kampanie są kluczowe dla naszego biznesu. Razem skutecznie realizujemy je na ponad 20 rynkach.

Zaufaj jakości PRO

Ponad 11 lat doświadczenia, nieustanny #PROgress i sukcesy naszych Klientów.