Home Blog SemKRK Awards 2020 – PromoTraffic ponownie zwycięzcą!

SemKRK Awards 2020 – PromoTraffic ponownie zwycięzcą!

Czas czytania : 3 min
25 września 2020

Nagrody rozdawane na cyklicznym barcampie SemKRK należą do najbardziej prestiżowych w branży SEO/SEM. W tym roku PromoTraffic zdobyło pierwsze miejsce w kategorii “najlepsza kampania dla e-commerce” za kampanię dla Selfieroom i drugie miejsce w kategorii “najlepsza kampania Google Ads” za wyniki pracy dla firmy Puccini. To już kolejne zwycięskie case’y! W 2019 również zrealizowaliśmy “najlepszą kampanię dla e-commerce”. Z każdą edycją sukcesy naszych klientów są coraz bardziej spektakularne i jest ich coraz więcej!

Górą nasi klienci – Selfieroom i Puccini

Prawdziwymi zwycięzcami tej edycji campu są nasi klienci, bo to ich realnymi osiągnięciami chwaliliśmy się w wysłanych do organizatora SemKRK#15 zgłoszeniach. Sukces najlepszej kampanii e-commerce prowadzonej dla Selfieroom – sklepu online z odzieżą damską – wynika przede wszystkim z synergii różnych kanałów digital marketingu oraz skutecznego łączenia działań sprzedażowych i wizerunkowych. Z tym klientem z powodzeniem działamy nie tylko na rynku polskim, ale i za granicą. Dzięki możliwości korzystania z dostępu do dedykowanych opiekunów po stronie Facebooka i Google’a współczynniki zwrotu z inwestycji znacznie przewyższyły wstępne założenia.

Największym wyzwaniem w przypadku kampanii Selfieroom było przygotowanie optymalnej strategii, która zapewni wysoką rentowność reklam w mocno konkurencyjnej branży fashion. Dzięki oparciu działań o kampanie Facebook Ads, Google Ads i CRITEO oraz zaimplementowaniu innowacyjnych narzędzi, możemy teraz pochwalić się naszym – czyli klienta i PromoTraffic – sukcesem – mówi Katarzyna Świgost, PPC Expert i Team Leader w projekcie. Wyjście z działaniami na rynki zagraniczne było dla nas ważnym sprawdzianem, ale dzięki szczegółowym analizom i wdrożeniu w życie ich wyników osiągnęliśmy zamierzone cele. Owocuje to dalszą współpracą i zaufaniem klienta. Cieszymy się, że mogliśmy się przyczynić do wzrostu biznesu Selfieroom – dodaje Anna Szyszka, PPC Specialist.

W tym roku za jedną z trzech najlepszych kampanii Google Ads na SemKRK uznano wynik współpracy PromoTraffic i Puccini. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że 43-procentowy wzrost przychodów zanotowała firma związana ściśle z branżą turystyczną (większa część sprzedaży w sklepie Puccini to walizki turystyczne). Tak skuteczna kampania była możliwa dzięki zastosowaniu Machine Learning, którego wykorzystanie jest wyróżnikiem PromoTraffic jako agencji zajmującej się zarządzaniem płatnymi reklamami w sieci. Na poziomie współpracy podstawą była jednak konsekwencja w prowadzeniu działań, nawet w sytuacji drastycznych zmian na rynku.

Najtrudniejszym wyzwaniem było prowadzenie kampanii Google Ads w czasie pandemii. Od marca tego roku widoczny był znaczący spadek zainteresowania turystyką i podróżami, co przełożyło się na spadek zainteresowania topowymi produktami klienta – walizkami. Dodatkowo lockdown przyczynił się do zamknięcia salonów stacjonarnych w całej Polsce. Dobranie odpowiedniej strategii działania i wykorzystanie innowacyjnych narzędzi wpłynęło na wzrost przychodów klienta. Ponadto codzienna komunikacja z klientem sprzyjała szybkiemu przepływowi informacji, co pozwalało sprawnie reagować na potrzeby klientów i rynku – ocenia Aneta Piętoń, PPC Expert w PromoTraffic.

Czym jest SemKRK?

SemKRK to jedno z najważniejszych spotkań branży SEM/SEO w Polsce. Co roku spotykają się na nim specjaliści, właściciele e-commerce i inne osoby zainteresowane digital marketingiem. Prelekcje i warsztaty na tegorocznej edycji wydarzenia w trosce o uczestników odbyły się wyjątkowo w trybie online. 

Udostępnij wpis jako PROtip

Porozmawiajmy

Opowiedz nam o swojej marce

Grzegorz
Maliszewski

HEAD OF BUSINESS DEVELOPMENT

tel. +48 577 997 701

e-mail g.maliszewski@promotraffic.pl

PromoTraffic to przede wszystkim wysoki standard obsługi. Jest to agencja, która podchodzi do zagadnienia marketingu w sposób kompleksowy.

Przeprowadzane przez PromoTraffic kampanie są kluczowe dla naszego biznesu. Razem skutecznie realizujemy je na ponad 20 rynkach.

Zaufaj jakości PRO

Ponad 11 lat doświadczenia, nieustanny #PROgress i sukcesy naszych Klientów.