...
Home Marketplace Słowa kluczowe i analiza kategorii

Słowa kluczowe i analiza kategorii

Zrób pierwszy krok na drodze do wzrostu sprzedaży! Wypełnij wskazane pola, a my przeanalizujemy Twój serwis i sprawdzimy jak radzi sobie Twoja konkurencja.

Kilka słów

o usłudze

Dobra znajomość kategorii oraz słów kluczowych – czyli haseł, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarki marketplace – pomaga zrozumieć, w jaki sposób działa Allegro, a w efekcie opracować lepszą strategię. Działania opieramy o analizy kategorii oraz fraz, co z jednej strony umożliwia nam efektywne działanie, z drugiej dostarcza cennej wiedzy naszym Klientom. 

W swoich strategiach skupiamy się na najwyższych poziomach kategorii (tzw. kategoriach liściach).

5 narzędzi i strategii
które stosujemy

Raport

Przygotujemy dla Ciebie szczegółowy raport, dotyczący najwęższej kategorii („liścia”), w której wystawiasz swoje produkty. Analizujemy 10 tysięcy ofert z ostatnich 30 dni, biorąc pod uwagę m.in. ceny oraz liczbę unikalnych użytkowników. Raport dostarcza informacji na temat tego, jakie firmy i marki handlują w danej kategorii, jaka jest wartość wystawianych produktów i jak wyglądają przychody.

Analiza wyników konkurenta

Możemy sprawdzić, jak konkretna marka, z którą rywalizujesz w danej kategorii, radzi sobie na Allegro. Dowiesz się między innymi, ile ofert przedstawia oraz jaki ruch i sprzedaż generuje.

Analiza sprzedaży z wyróżnieniem

Część sprzedaży na Allegro jest generowana „z wyróżnieniem” – czyli dodatkową prowizją, co nie zawsze jest korzystne dla sprzedawcy. Porównujemy procent tej sprzedaży na Twoim koncie w stosunku do konkurentów Klienta i całego Allegro oraz doradzamy, w jaki sposób poprawić sytuację.

Kompletna baza słów kluczowych

Z narzędzia Allegro pozyskujemy kompletną bazę słów kluczowych. Na jej podstawie przygotowujemy analizy kosztów i potencjału fraz, a następnie tworzymy rekomendacje, co do tworzenia tytułów ofert. Dobrze zoptymalizowane nazwy pomagają obniżyć CPC.

Analiza nowych kategorii

Na podstawie naszych doświadczeń, znajomości asortymentu Klienta oraz analiz działań konkurencji, szukamy potencjału w nowych kategoriach. Rekomendujemy, w których kategoriach nasi Partnerzy mogliby wystawiać swoje oferty, aby zwiększyć sprzedaż.

Badania agencji konsultingowych mówią, że do 2027 roku udział platform typu marketplace w e-handlu wzrośnie z obecnych 40% do 60%. Jesteśmy gotowi, by pomóc Ci zwycięsko przejść przez tę transformację rynkową.

Klienci o współpracy z nami

W dzisiejszych czasach obecność marki w Internecie jest bardzo ważna. Jednak działania tam podejmowane muszą być poprzedzone odpowiednią analizą i zrozumieniem zachowań konsumentów. Wraz ze współpracą z PromoTraffic w wielu obszarach zwiększyliśmy jakość naszej obecności w sieci. PromoTraffic pomaga nam w codziennych działaniach performance i SEO, zapewniając dobre i realne efekty. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy. Nasze kampanie dzięki nim są efektywne, a ich reakcja na potencjalne problemy szybka.

PromoTraffic to przede wszystkim wysoki standard obsługi. Jest to agencja, która podchodzi do zagadnienia marketingu w sposób kompleksowy.
Zespół, z którym mamy przyjemność współpracować to młodzi i pełni entuzjazmu ludzie, których oprócz zaangażowania wyróżnia również wysoka skuteczność działania.  
Dzięki współpracy z PromoTraffic udało nam się znacznie poprawić wyniki sprzedaży oraz widoczność marki w Internecie.

We współpracy z Promotraffic cenimy sobie przede wszystkim zwinne, a jednocześnie konsekwentne podejście do wspólnie prowadzonego projektu. Wymiana wiedzy oraz dzielenie się pomysłami wraz z ich realizacją, często wychodzą poza ramy umownego świadczenia usług. Traktujemy się po partnersku ze świadomością, że mamy okazję współpracować po prostu z fantastycznymi ludźmi.

Współpracujemy z Agencją PromoTraffic od 2015 roku. Korzystamy z usług Agencji w zakresie reklam płatnych, obsługi profilu na Facebooku, obsługi wizytówki Google oraz pozycjonowania w wyszukiwarce.
Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z PromoTraffic, obsługujący nas Zespół dąży konsekwentnie do osiągnięcia zamierzonych celów i bardzo skutecznie promuję naszą markę i nasze usługi w Internecie.
Możemy z czystym sumieniem polecić Agencję PromoTraffic jako solidnego Partnera biznesowego w promocji własnego biznesu.

Jak wygląda proces przygotowania słów kluczowych i analizy kategorii?

1

Krok 1

1

Krok 2

1

Krok 3

1

Krok 4

Poznaj marki, które nam zaufały

Wspólnie planujemy, analizujemy i wdrażamy działania, które stawiają na rozwój naszych Partnerów i pomagają im kreować lepszą przyszłość.

Nasze case study

Efekty spójnej wizji i współpracy klasy PRO

76,31% wzrostu liczby użytkowników
192% wzrostu przychodów w sklepie online z Instagrama

Rikoland – skuteczne działania w social mediach

Nasze działania w social mediach pozwoliły na dotarcie do większej liczby fanów zwierzaków i pokazały, że Instagram sprzedaje!

minti_shop_case_study
43,02 % wzrostu współczynnika konwersji dla google / cpc
45,21% wzrostu nowych użytkowników w całym sklepie

Minti Shop – efektywne kampanie PPC

Współpraca, która układa się pięknie!

> 30% wzrostu sprzedaży całego sklepu rok do roku
1000% ROAS-u w kampaniach Google Ads i Facebook Ads

SneakerStudio – prowadzenie efektywnych kampanii PPC

Ponad 20 rynków, setki produktów i kampania, której wyniki robią wrażenie.

Najczęściej zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed?

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit.

Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur ?

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit.

Porozmawiajmy

Opowiedz nam o swojej marce

Grzegorz
Maliszewski

HEAD OF BUSINESS DEVELOPMENT

tel. +48 577 997 701

e-mail g.maliszewski@promotraffic.pl

To Agencja, która wniosła nieoceniony wkład w sukces i doskonałe wyniki sprzedażowe, jakie osiągamy w naszym sklepie.

Przeprowadzane przez PromoTraffic kampanie są kluczowe dla naszego biznesu. Razem skutecznie realizujemy je na ponad 20 rynkach.

Z dumą w gronie najlepszych

Ponad 10 lat doświadczenia, nieustanny #PROgress i sukcesy naszych Klientów.