...

YouTube SEO

Zrób pierwszy krok na drodze do wzrostu sprzedaży! Wypełnij wskazane pola, a my przeanalizujemy Twój serwis i sprawdzimy jak radzi sobie Twoja konkurencja.

Kilka słów

o usłudze

YouTube to największy serwis gromadzący wideo na świecie, a zarazem druga co do wielkości wyszukiwarka internetowa. Uwzględnienie aktywności na tym portalu w strategii marketingowej pozwoli Ci zwiększyć rozpoznawalność marki i wykreować wizerunek eksperta.

Musisz jednak liczyć się z tym, że popularność YouTube rośnie w błyskawicznym tempie, a samo publikowanie treści nie przyniesie Ci zadowalających efektów. Dopiero pozycjonowanie pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać potencjał serwisu – a tej kwestii możesz liczyć na nasze wsparcie. 

6 narzędzi i strategii
które stosujemy

Analiza podstawowa

Analizujemy widoczność Twojego kanału, konkurencję, kwestie techniczne i przedstawiamy rekomendacje co do ich optymalizacji.

Analiza rozbudowana

Robimy to, co w analizie podstawowej + analizujemy wybrane filmy i przekazujemy wskazówki dotyczące optymalizacji technicznej i behawioralnej.

Ahrefs i Semrush

Profesjonalne narzędzia SEO umożliwiają nam dobór fraz kluczowych o największym potencjale.

Analiza słów kluczowych

Odnajdujemy wartościowe słowa kluczowe, które pomogą wykreować większą liczbę odsłon Twoich filmów.

Studio Twórców (YouTube Studio)

Analizujemy dane (ilościowe i jakościowe) gromadzone w narzędziu, by jeszcze efektywniej pozycjonować Twoje treści.

VidIQ

Korzystamy z wtyczki, która pozwala nam ocenić jakość nagrania, poznać konkurencję na daną frazę i podejrzeć tagi filmu.

SEO w PromoTraffic to kompleksowy plan długofalowego wsparcia strony celem osiągnięcia wzrostu zakładanych KPI. SEO dedykowane jest wszystkim, którzy chcą zwiększyć ruch i przychody z bezpłatnych wyników wyszukiwania.

Klienci o współpracy z nami

W dzisiejszych czasach obecność marki w Internecie jest bardzo ważna. Jednak działania tam podejmowane muszą być poprzedzone odpowiednią analizą i zrozumieniem zachowań konsumentów. Wraz ze współpracą z PromoTraffic w wielu obszarach zwiększyliśmy jakość naszej obecności w sieci. PromoTraffic pomaga nam w codziennych działaniach performance i SEO, zapewniając dobre i realne efekty. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy. Nasze kampanie dzięki nim są efektywne, a ich reakcja na potencjalne problemy szybka.

PromoTraffic to przede wszystkim wysoki standard obsługi. Jest to agencja, która podchodzi do zagadnienia marketingu w sposób kompleksowy.
Zespół, z którym mamy przyjemność współpracować to młodzi i pełni entuzjazmu ludzie, których oprócz zaangażowania wyróżnia również wysoka skuteczność działania.  
Dzięki współpracy z PromoTraffic udało nam się znacznie poprawić wyniki sprzedaży oraz widoczność marki w Internecie.

We współpracy z Promotraffic cenimy sobie przede wszystkim zwinne, a jednocześnie konsekwentne podejście do wspólnie prowadzonego projektu. Wymiana wiedzy oraz dzielenie się pomysłami wraz z ich realizacją, często wychodzą poza ramy umownego świadczenia usług. Traktujemy się po partnersku ze świadomością, że mamy okazję współpracować po prostu z fantastycznymi ludźmi.

Współpracujemy z Agencją PromoTraffic od 2015 roku. Korzystamy z usług Agencji w zakresie reklam płatnych, obsługi profilu na Facebooku, obsługi wizytówki Google oraz pozycjonowania w wyszukiwarce.
Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z PromoTraffic, obsługujący nas Zespół dąży konsekwentnie do osiągnięcia zamierzonych celów i bardzo skutecznie promuję naszą markę i nasze usługi w Internecie.
Możemy z czystym sumieniem polecić Agencję PromoTraffic jako solidnego Partnera biznesowego w promocji własnego biznesu.

Jak wygląda proces YouTube SEO?

1

Krok 1

Analiza ogólna kanału YouTube

Weryfikujemy Twoje działania i efekty, które przyniosły one do tej pory. Analizujemy wszystkie aspekty, które wpływają na SEO. Zaczynamy od kwestii wizerunkowych, a następnie przechodzimy do niuansów takich jak wiek kanału, liczba publikacji i subskrypcji, linkowanie czy nasycenie fraz. Tworzymy rekomendacje dotyczące skutecznego prowadzenie kanału na YouTube – tak, by rosła jego jakość i zaangażowanie użytkowników.

2

Krok 2

Analiza konkurencji połączona z analizą słów kluczowych

Aktywność Twoich konkurentów to cenne źródło wiedzy – przede wszystkim na temat dobrych praktyk, błędów, których należy unikać, i przestrzeni, w których możesz zbudować przewagę konkurencyjną. Korzystamy ze sprawdzonych narzędzi SEO, by wybrać słowa kluczowe, które zachęcą użytkowników do obejrzenia Twoich filmów. Wskazujemy także obszary do rozwoju kanału.

3

Krok 3

Działania optymalizacyjne dla nowych i istniejących filmów

Wprowadzamy niezbędne zmiany i eliminujemy błędy wykryte na etapie analiz. Optymalizujemy wszystkie elementy, które wpływają na widoczność poszczególnych video i Twojego kanału (tytuł filmu, opis filmu, linkowanie itd.). Wspólnie obserwujemy rozwój Twojego profilu na YouTube i marki w ogóle.

Poznaj marki, które nam zaufały

Wspólnie planujemy, analizujemy i wdrażamy działania, które stawiają na rozwój naszych Partnerów i pomagają im kreować lepszą przyszłość.

Nasze case study

Efekty spójnej wizji i współpracy klasy PRO

76,31% wzrostu liczby użytkowników
192% wzrostu przychodów w sklepie online z Instagrama

Rikoland – skuteczne działania w social mediach

Nasze działania w social mediach pozwoliły na dotarcie do większej liczby fanów zwierzaków i pokazały, że Instagram sprzedaje!

minti_shop_case_study
43,02 % wzrostu współczynnika konwersji dla google / cpc
45,21% wzrostu nowych użytkowników w całym sklepie

Minti Shop – efektywne kampanie PPC

Współpraca, która układa się pięknie!

> 30% wzrostu sprzedaży całego sklepu rok do roku
1000% ROAS-u w kampaniach Google Ads i Facebook Ads

SneakerStudio – prowadzenie efektywnych kampanii PPC

Ponad 20 rynków, setki produktów i kampania, której wyniki robią wrażenie.

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest SEO YouTube?

Jest to pozycjonowanie i optymalizacja filmów i kanału na YouTube. To różnego rodzaju działania, których celem jest wzrost widoczności Twoich treści w wyszukiwarce portalu.

Dlaczego warto pozycjonować filmy na YouTube?

Dzięki temu w sposób naturalny (organiczny) docierasz do większej liczby użytkowników. Twój video content zajmuje wyższe pozycje na YouTube, ale także w wyszukiwarce Google (w przypadku zapytań, na które Google pokazuje video).

Ile czeka się na efekty YouTube SEO?

Pozycjonowanie filmów na YouTube to proces, którego efekty nie są widoczne natychmiast. Zazwyczaj trzeba na nie czekać kilka miesięcy – wszystko zależy jednak od konkretnego przypadku.

Jak rozwinąć swój kanał na YouTube?

Przede wszystkim – regularnie publikując wysokiej jakości treści i dbając o atrakcyjny wygląd kanału. Warto zadbać również o promocję swoich filmów, prowadząc działania z zakresu SEO, ale także innych mediów społecznościowych czy content marketingu. Chętnie Ci w tym pomożemy!

Jak promować swój kanał YouTube?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest pozycjonowanie kanału. Warto jednak promować swoje filmy również poza portalem – np. za pomocą mediów społecznościowych czy reklam Google Ads. Jeżeli szukasz profesjonalnego wsparcia w tej kwestii, skontaktuj się z nami!

Jak pozycjonować na YouTube?

Kluczowa jest skrupulatna analiza, która pozwoli odnaleźć słowa kluczowe o największym potencjale i wyeliminować błędy techniczne. Znając czynniki rankingowe, należy dopasowywać treści do zapytań, dbać o atrakcyjność video i pozyskiwanie jak największej liczby subskrypcji.

Czym różni się SEO YouTube od klasycznego SEO?

Klasyczne pozycjonowanie koncentruje się na zwiększeniu widoczności danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania w Google (i innych wyszukiwarkach), a w SEO na YouTube chodzi o wzrost pozycji filmów i samego kanału w wyszukiwarce na portalu. Cel jest jednak w obu przypadkach ten sam – rozwój Twojej firmy i zwiększenie liczby jej klientów.

Jakie branże mają potencjał rozwoju na YouTube?

Do branż o największym potencjale należą: rozrywka, beauty, fashion, home decor, branża remontowa, zdrowie.

Porozmawiajmy

Opowiedz nam o swojej marce

Grzegorz
Maliszewski

HEAD OF BUSINESS DEVELOPMENT

tel. +48 577 997 701

e-mail g.maliszewski@promotraffic.pl

To Agencja, która wniosła nieoceniony wkład w sukces i doskonałe wyniki sprzedażowe, jakie osiągamy w naszym sklepie.

Przeprowadzane przez PromoTraffic kampanie są kluczowe dla naszego biznesu. Razem skutecznie realizujemy je na ponad 20 rynkach.

Z dumą w gronie najlepszych

Ponad 10 lat doświadczenia, nieustanny #PROgress i sukcesy naszych Klientów.