YouTube SEO

Zrób pierwszy krok na drodze do wzrostu sprzedaży! Wypełnij wskazane pola, a my przeanalizujemy Twój serwis i sprawdzimy jak radzi sobie Twoja konkurencja.

Kilka słów

o usłudze

YouTube to największy serwis gromadzący wideo na świecie, a zarazem druga co do wielkości wyszukiwarka internetowa. Uwzględnienie aktywności na tym portalu w strategii marketingowej pozwoli Ci zwiększyć rozpoznawalność marki i wykreować wizerunek eksperta.

Musisz jednak liczyć się z tym, że popularność YouTube rośnie w błyskawicznym tempie, a samo publikowanie treści nie przyniesie Ci zadowalających efektów. Dopiero pozycjonowanie pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać potencjał serwisu – a tej kwestii możesz liczyć na nasze wsparcie. 

Narzędzia i strategie,
które stosujemy

Analiza podstawowa

Analizujemy widoczność Twojego kanału, konkurencję, kwestie techniczne i przedstawiamy rekomendacje co do ich optymalizacji.

Analiza rozbudowana

Robimy to, co w analizie podstawowej + analizujemy wybrane filmy i przekazujemy wskazówki dotyczące optymalizacji technicznej i behawioralnej.

Ahrefs i Semrush

Profesjonalne narzędzia SEO umożliwiają nam dobór fraz kluczowych o największym potencjale.

Analiza słów kluczowych

Odnajdujemy wartościowe słowa kluczowe, które pomogą wykreować większą liczbę odsłon Twoich filmów.

VidIQ

Korzystamy z wtyczki, która pozwala nam ocenić jakość nagrania, poznać konkurencję na daną frazę i podejrzeć tagi filmu.

Studio Twórców (YouTube Studio)

Analizujemy dane (ilościowe i jakościowe) gromadzone w narzędziu, by jeszcze efektywniej pozycjonować Twoje treści.

Usługa YouTube SEO to budowanie widoczności organicznej w drugiej co do wielkości wyszukiwarce, należącej do Google. W prowadzonych działaniach skupiamy się na optymalizacji całościowej kanału oraz poszczególnych video tak, aby budować ich jak najlepsze, naturalne zasięgi.

Jak wygląda proces YouTube SEO?

1

Krok 1

Analiza ogólna kanału YouTube

Weryfikujemy Twoje działania i efekty, które przyniosły one do tej pory. Analizujemy wszystkie aspekty, które wpływają na SEO. Zaczynamy od kwestii wizerunkowych, a następnie przechodzimy do niuansów takich jak wiek kanału, liczba publikacji i subskrypcji, linkowanie czy nasycenie fraz. Tworzymy rekomendacje dotyczące skutecznego prowadzenie kanału na YouTube – tak, by rosła jego jakość i zaangażowanie użytkowników.

2

Krok 2

Analiza konkurencji połączona z analizą słów kluczowych

Aktywność Twoich konkurentów to cenne źródło wiedzy – przede wszystkim na temat dobrych praktyk, błędów, których należy unikać, i przestrzeni, w których możesz zbudować przewagę konkurencyjną. Korzystamy ze sprawdzonych narzędzi SEO, by wybrać słowa kluczowe, które zachęcą użytkowników do obejrzenia Twoich filmów. Wskazujemy także obszary do rozwoju kanału.

3

Krok 3

Działania optymalizacyjne dla nowych i istniejących filmów

Wprowadzamy niezbędne zmiany i eliminujemy błędy wykryte na etapie analiz. Optymalizujemy wszystkie elementy, które wpływają na widoczność poszczególnych video i Twojego kanału (tytuł filmu, opis filmu, linkowanie itd.). Wspólnie obserwujemy rozwój Twojego profilu na YouTube i marki w ogóle.

Poznaj marki, które nam zaufały

Wspólnie planujemy, analizujemy i wdrażamy działania, które stawiają na rozwój naszych Partnerów i pomagają im kreować lepszą przyszłość.

Nasze case study

Efekty spójnej wizji i współpracy klasy PRO

+538 wzrost zaangażowania na FB
+33% zwiększenie widoczności w top10

Jak zmieniliśmy wizerunek 
marki VanityStyle?

155% wzrostu sprzedaży z kampanii y/y
8089% wzrostu konwersji z kampanii PRG y/y

Zintegrowana kampania urodzinowa dla marki sportowej

Zobacz przepis na rekordowe wyniki urodzinowe!

7,48% COS last click
75% wzrost przychodów last click non direct

Sportowe zagranie – kampanie PPC dla Intersport

Zobacz, jak wygląda nasz maraton w działaniach performance. Rekordowe wyniki w dyscyplinie kampanii produktowych.

17,26% wzrostu sesji organicznych
20,45% wzrost przychodów

“Gdy inflacja puka do drzwi.”

Zobacz, jak na Twój biznes może wpłynąć dobrze poprowadzony content i optymalizacja SEO. Sprawdź nasze case study, gdzie mimo zawirowań na rynku, osiągnęliśmy bardzo dobre efekty w działaniach organicznych.

1590% wzrostu ruchu org
3955% wzrostu zaangażowania

Optimeal – Social Media budujące markę

Jak zbudować silną i zaangażowaną społeczność, która wpływa na markę? Zobacz jak działają social media oparte o dane.

102% wzrost przychodów z kanału
46% wzrost CTR nowości

Automatyzacja przynosząca efekty – marketing automation dla branży Beauty

Sprzedająca strategia marketing automation dla branży beauty. Zobacz, jak przeprowadziliśmy projekt.

809% wzrost liczby wzmianek
599% wzrost zasięgu w SoMe

Reporter Young – siła kampanii influencerskiej 

Odkryj potencjał inwestycji w influencer marketing oparty na danych i analizie.

510% wzrost nowych użytkowników
38% wzrost wyświetleń wizytówki

SEO Maps dla salonów meblowych

Wzrost wyników organicznych dzięki optymalizacji wizytówek oraz contencie opartym na danych. Odkryj siłę optymalizacji słowa.

43,02% wzrost współczynnika konwersji
45,21 wzrosty nowych użytkowników w sklepie

Piękno udanej współpracy – PPC dla branży kosmetycznej

Dynamiczne działania dla branży kosmetycznej. Zobacz jaką strategię PPC zastosowaliśmy.

76,31% wzrostu liczby użytkowników
192% wzrostu przychodów w sklepie online z Instagrama

PSIEdobre Social Media zbudowane na emocjach

Nasze działania w social mediach pozwoliły na dotarcie do większej liczby fanów zwierzaków i pokazały, że Instagram sprzedaje!

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest SEO YouTube?

Jest to pozycjonowanie i optymalizacja filmów i kanału na YouTube. To różnego rodzaju działania, których celem jest wzrost widoczności Twoich treści w wyszukiwarce portalu.

Dlaczego warto pozycjonować filmy na YouTube?

Dzięki temu w sposób naturalny (organiczny) docierasz do większej liczby użytkowników. Twój video content zajmuje wyższe pozycje na YouTube, ale także w wyszukiwarce Google (w przypadku zapytań, na które Google pokazuje video).

Ile czeka się na efekty YouTube SEO?

Pozycjonowanie filmów na YouTube to proces, którego efekty nie są widoczne natychmiast. Zazwyczaj trzeba na nie czekać kilka miesięcy – wszystko zależy jednak od konkretnego przypadku.

Jak rozwinąć swój kanał na YouTube?

Przede wszystkim – regularnie publikując wysokiej jakości treści i dbając o atrakcyjny wygląd kanału. Warto zadbać również o promocję swoich filmów, prowadząc działania z zakresu SEO, ale także innych mediów społecznościowych czy content marketingu. Chętnie Ci w tym pomożemy!

Jak promować swój kanał YouTube?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest pozycjonowanie kanału. Warto jednak promować swoje filmy również poza portalem – np. za pomocą mediów społecznościowych czy reklam Google Ads. Jeżeli szukasz profesjonalnego wsparcia w tej kwestii, skontaktuj się z nami!

Jak pozycjonować na YouTube?

Kluczowa jest skrupulatna analiza, która pozwoli odnaleźć słowa kluczowe o największym potencjale i wyeliminować błędy techniczne. Znając czynniki rankingowe, należy dopasowywać treści do zapytań, dbać o atrakcyjność video i pozyskiwanie jak największej liczby subskrypcji.

Czym różni się SEO YouTube od klasycznego SEO?

Klasyczne pozycjonowanie koncentruje się na zwiększeniu widoczności danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania w Google (i innych wyszukiwarkach), a w SEO na YouTube chodzi o wzrost pozycji filmów i samego kanału w wyszukiwarce na portalu. Cel jest jednak w obu przypadkach ten sam – rozwój Twojej firmy i zwiększenie liczby jej klientów.

Jakie branże mają potencjał rozwoju na YouTube?

Do branż o największym potencjale należą: rozrywka, beauty, fashion, home decor, branża remontowa, zdrowie.

Porozmawiajmy

Opowiedz nam o swojej marce

Grzegorz
Maliszewski

HEAD OF BUSINESS DEVELOPMENT

tel. +48 577 997 701

e-mail g.maliszewski@promotraffic.pl

PromoTraffic to przede wszystkim wysoki standard obsługi. Jest to agencja, która podchodzi do zagadnienia marketingu w sposób kompleksowy.

Przeprowadzane przez PromoTraffic kampanie są kluczowe dla naszego biznesu. Razem skutecznie realizujemy je na ponad 20 rynkach.

Zaufaj jakości PRO

Ponad 11 lat doświadczenia, nieustanny #PROgress i sukcesy naszych Klientów.